VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAROSLAVA HOHLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Mateřinky vítají jaro

Tachov - Zima byla dlouhá a tak se všichni těší na jaro. Pomoc sluníčku získat mu potřebnou sílu, aby přemohlo vládu zimy se snaží i děti z mateřských a základních škol tvořením i rituály.

Kostelní pozvala malé florbalisty

Tachov – Tradiční florbalový turnaj se uskutečnil v tělocvičně Základní školy Kostelní v Tachově. Pozvání opět přijaly děti z tachovských mateřských škol, kteří se utkaly se žáky z prvního ročníku základní školy Kostelní. Turnaje se zúčastnilo pět týmů, zápasů se hrálo celkem deset, systémem každý s každým.

Legenda Burma Jones míří do Panteonu

Konstantinovy Lázně – Music club Panteon v Konstantinových Lázních zve všechny příznivce dobré hudby na aprílovým koncert české hudební legendy Burma Jones.

Plánská kotelna bude mít nový odlučovač

Planá – Další letošní velkou investici chystají v Plané. Kotelna, která zásobuje teplem dvě sídliště v Plané by nemusela v budoucnu splňovat přísné ekologické normy a tak se na výtopně musí instalovat nový odlučovač pevných částic.

Starý papír přivolal jaro

Stráž – Jaro je tady, přestože zatím našlapuje jen opatrně a za okny to na něj moc nevypadá. Dočkat se ho už nemohou děti z družiny Základní školy ve Stráži, které si jaro v prostorách budovy za pomoci starých novin vyrobily.

Evidence účtenek neodradila. Přijelo čtrnáct trhovců

Tachov – Prodejci ovoce, bylinek, klobásek ale i vlastních výrobků, přijeli v sobotu do Tachova na první letošní farmářské trhy. Neodradila je ani povinnost zavedení elektronické evidence tržeb.

Žena vypadla z balkonu. Zraněním podlehla

Brod nad Tichou - Tragicky začalo sobotní ráno v Brodu nad Tichou. V brzkých ranních hodinách tam z balkonu jednoho rodinného domu vypadla osmdesátiletá žena cizí státní příslušnosti.

Mezinárodní festival navštívila v Tachově žraločí žena

Tachov – Sedm stovek fotografií pořízených pod vodou autorů sedmnácti zemí, řada filmů, přednášky a tři sta dětských výtvarných děl. Také takový byl tradiční mezinárodní festival PAF.

Na vůni a erotiku lákají v muzeu

Kladruby – Regionální muzeum v Kladrubech vystavuje Nepraktovy Hanbaté eskapády, které doplňuje další výstavou Hříšné opojení parfémových flakónů od soukromé sběratelky Hany Štollové ze Stříbra.

Muzea na Tachovsku nabízí ucelený pohled na historii

Tachovsko – Muzeí je po Tachovsku rozeseto šestnáct. Do některých se návštěvníci mohou podívat během celého roku, jiná, většinou ta menší nebo soukromá, na zimní sezonu zavírají. Většina z nich se ale stále častěji snaží mimo vystavených expozic návštěvníky přilákat i na společenské, kulturní nebo vzdělávací akce.

Tachovské kino Mže promítne neprofesionální filmovou tvorbu

Tachov – Pátek je posledním dnem, kdy je ještě možné přihlásit amatérskou filmovou tvorbu do celostátní soutěže přehlídky neprofesionální tvorby Český videosalon 2017. Přehlídku filmů organizuje Městské kulturní středisko Tachov, a na promítání zve návštěvníky do kina Mže 1. dubna od 10 hodin.

OBRAZEM: Tachovský zámek obohatí nová expozice

Tachov – Tachovský zámek se chystá na novou sezónu a návštěvníci se mají opět na co těšit.

OBRAZEM: Recitační soutěž zná vítěze okresního kola

Tachov – Básničky od Seiferta, Erbena, Žáčka ale i dalších autorů poezie pro děti a mládež soupeřily na půdě Domu dětí a mládeže Mraveniště v Tachově. Konalo se tam okresní kolo recitační soutěže, kterého se letos zúčastnil téměř sedmdesát interpretů.

Bobrům se daří. Ochránci se radují, vlastníci smutní

Tachovsko - Činnost bobra nelze na Tachovsku přehlédnout. Na mnoha místech výrazně mění tvář krajiny. Bobr evropský je zákonem chráněný živočich, a tak mu dosud nikdo nebránil, přestože obcím, zemědělcům i lesníkům způsobuje nemalé škody na majetku.

OBRAZEM: Ministryně Valachová navštívila Tachovsko

Planá/Tachov - Ministryně školství mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová navštívila v úterý odpoledne Tachovsko. V doprovodu hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda její první kroky směrovaly do Dětského domova Čtyřlístek v Plané.

Firmy vedou technické kroužky. Snaží se dětem přiblížit řemeslo

Tachov - Vzbudit ve školácích nenásilnou formou zájem o techniku a technické obory a rozvíjet jejich technické myšlení. To je název českoněmeckého projektu „Žáci objevují techniku", do kterého se zapojila i firma Grammer Tachov.

Dětské domovy jsou proti změně, pod jiné ministerstvo nechtějí

Planá – Vláda chystá změnu, která se dotkne také dětských domovů na Tachovsku. Domovy by měly přejít jednotně pod ministerstvo práce a sociálních věcí. To se ale nelíbí ředitelům.

Ministryně Valachová v úterý navštíví Tachovsko

Tachovsko - Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová navštíví v úterý Tachovsko a na besedu s ní jsou zváni i občané.

Nakloněné náhrobní kameny postaví, praskliny zacelí

Svojšín – Obec Svojšín se chystá po deseti letech revitalizovat židovský hřbitov v obci Řebří, který má ve svém pozemkovém vlastnictví.

O životě námořního důstojníka vyprávěl tachovský rodák

Tachov – Domů do České republiky, se dostane maximálně na čtyři měsíce v roce. Většinu roku brázdí na nákladní lodi moře. Jeho zatím nejvzdálenější cesta byla do Indonéské Jakarty.

Děti lákají soutěžením i spaním v knihovně

Planá – Plánská knihovna vyhlásila výsledky výtvarné soutěže Planá očima dětí. Děti malovaly obrázky Plané, tak jak město vidí svým dětským pohledem, který se může lišit od toho dospělého.

Česko-německá kuchařka je na světě a čeká ji křest

Planá/Hardeck – Pár měsíců stačilo k tomu, aby vznikla Česko-německá kuchařka, složená z vyzkoušených českých i německých receptů na nejrůznější pokrmy.

Města na seniory myslí. Třeba i tím, že pro ně budují relaxační parky

Kladruby – Moderní senior park se speciálními cvičebními stroji, relaxační otevřený areál rozdělený na aktivní a klidovou zónu. Místo aktivního odpočinku převážně pro seniory, ale nejen pro ně – to všechno v jednom představí na jaře v Kladrubech.

Kanalizace nahradí jímky, věří v obci

Obora – Obyvatelé obce Obora se bez jímky nebo septiku neobejdou. Po téměř čtyřiceti letech úsilí o vlastní kanalizaci, svitla obci naděje na její realizaci.

Školáci soutěžili ve tvorbě animovaných filmů

Stráž – Žáci šestých tříd Základní školy ve Stráži se zapojili do projektu Stráž Fest 2017.

Nákladní vůz skončil v příkopu, utrhla se s ním krajnice

Broumov – Smůla provázela devětatřicetiletého řidiče nákladního auta, který u obce Broumov vjel na krajnici. Ta se s ním pod váhou vozu utrhla a kamion skončil na boku v příkopu.

Zdrogovaný a se zákazem řízení, přesto usedl za volant

Svojšín – Stříbrští policisté zastavili u obce Svojšín osobní vozidlo značky Mercedes, které řídil mladík se zákazem řízení.

Vítalky nové občánky v Tachově vítají už přes dvacet let

Tachov - Recitační soubor Vítalek je nedílnou součástí slavnostního obřadu vítání občánků v Tachově.

Kulturní dům v Kladrubech praskal ve švech. Slavili MDŽ

Kladruby - Páteční podvečer patřil v Kladrubech ženám. V místním kulturním domě slavily Mezinárodní den žen.

Divadelní spolek Orchidej seniory baví

Kurojedy - Seniorská zařízení na Tachovsku se snaží svým klientům zpříjemňovat pobyt. Jednou z možností je i stát se členem divadelního spolku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies