VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JINDŘICH SÝKORA

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Požár způsobil škody za milion

Skviřín – Během sobotního odpoledne vyjížděly hned čtyři jednotky hasičů k požáru, který zachvátil zemědělský stroj u obce Skviřín.

Zloděj řádící na Tachovsku je dopaden

Tachov – Tachovští policisté si mohou připsat další úspěšný zářez. Na základě medializace se podařilo dopadnou muže, který byl podezřelý z pokusu krádeže, ke které došlo 17. května v Tachově v jednom domě v Kostelní ulici.

Odměny dostávali nejen vzorní řidiči,ale i jejich mladší spolujezdci

Tachov – Během pátečního dopoledne si dopravní policisté počíhali na řidiče přímo v okresním městě. Tentokrát ale v rámci dvou různých akcí.

Informace ze Stříbra nově v aplikaci V Obraze

Stříbro – To, že se vedení města Stříbra moderním technologiím rozhodně nebrání, dokázalo již pokrytím centra bezplatnou wifi.

Veřejná prostranství v Konstantinových Lázních opět obsadili sochaři

Konstantinovy Lázně – Když v dnešních dnech přichází návštěvník lázeňského městečka k prostorám kulturního domu, z dálky to zní, jako by se ve vznikajícím parčíku stavělo. Zvuky ale nepatří možným úpravám prostředí, nýbrž umělcům, kteří zde již od pondělí pracují.

V Minoritských zahradách rostou obří berušky

Stříbro – Opravdu netradiční pohled se naskýtá návštěvníkům Minoritských zahrad ve Stříbře. Nově se zde objevila další květinová výzdoba v podobě obřích berušek.

FOTO: Tachovské aerobičky slavily na mistrovství republiky úspěchy

Tachovsko – Poslední půlrok se po celé republice uskutečnila regionální výběrová kola na mistrovství České republiky v aerobiku, která byla spojena s výběrem semifinalistek na Miss aerobik. V každém kole porota vybrala při cvičení aerobiku 10 až 15 dívek ze všech věkových kategorií do velkého semifinále, kde se následně vybíralo deset nejlepších finalistek.

FOTO: Nad Tachovem se prohnala rocková bouře. Konal se další ročník Tarocku

Tachov – Kroky stovek milovníků rockové muziky nejen z okresního města vedly na letiště nad Tachovem. Konal se zde totiž další, v pořadí již osmý ročník festivalu Tarock.

Kladrubské hudební léto je zahájeno

Kladruby - Během sobotního odpoledne došlo na zahájení jedné z nejstarších kulturních akcí na Tachovsku.

Muzejní zahrada se vrátila do dob Baroka

Tachov - Páteční podvečer se v tachovském Muzeu Českého lesa nesl v duchu Baroka. Konala se zde totiž další Barokní slavnost.

Zámecké historické slavnosti přinesly také rytířský turnaj na koních

Bor – Město Bor má za sebou jednu z největších událostí léta. Řeč je samozřejmě o Zámeckých historických slavnostech.

V kladrubském klášteře se opět cestovalo časem

Kladruby – Klášter v Kladrubech opět po roce přivítal Benediktinské dny. V jejich rámci se uskutečnily oživené noční prohlídky.

FOTO: Bezdružice ožily Parním létem

Tachovsko - Sobota na Bezdružicku patřila tradičnímu parnímu létu. To opět pro stovky návštěvníku přineslo mnoho lákadel a zajímavý program, který byl nabitý již od začátku.

Stříbro oslaví výročí partnerství s Vohenstraussem několika koncerty

Stříbro – Na sobotu je ve Stříbře naplánována další zajímavá hudební akce. Na Masarykovo náměstí se představí pětice kapel.

Bezdružické parní léto nově nabídne výstavu o autobusech

Tachovsko – Bezdružické parní léto. Kulturní akce, která již neodmyslitelně patří k největším červencovým akcím na Tachovsku, nebude chybět ani letos.

V Tisové již opravy končí,v Tachově budou trvat do podzimu

Tachovsko – Hned tři velké rekonstrukce a opravy jsou na programu během letních prázdnin na Tachovsku.

Klášter v Boru opět mění majitele

Bor – Po událostech z minulého roku, kdy se již začalo strašáku města Boru, bývalému klášteru, blýskat na lepší časy, se situace opět téměř vrací do starých kolejí.

Rybářské závody vyhráli rybáři z Tachovska

Staré Sedliště – Víkend na rybníku za Starým Sedlištěm nabídl rybářské závody pro všechny milovníky tohoto sportu. Původně závodů v malém měřítku se zúčastnilo více než padesát rybářů. 

Hasiči se museli potýkat hned s několika různými požáry

Tachovsko – Hned ke čtyřem různým požárům museli v průběhu celého nedělního dne vyjíždět hasiči z Tachovska. Poměrně zvláštní je, že ve dvou případech se jednalo o požár odpadu. 

Zámecké historické slavnosti již tento víkend

Bor - Město Bor a především borský zámek se již pilně připravují na jednu z největších kulturních akcí letní sezóny, Zámecké historické slavnosti, které se letos uskuteční již po čtrnácté.

Hasiče zaměstnalo hned několik různých nehod

Tachovsko – Hasiči na Tachovsku od soboty do pondělí zasahovali u nejrůznějších případů, včetně dopravních nehod a požárů.

Co nabídnou Husitské slavnosti

Tachov – Na několika částech okresního města je již k vidění program na jednu z největších kulturních akcí Tachova. Řeč je samozřejmě o Husitských slavnostech.

Další ročník Revival festu je minulostí

Konstantinovy Lázně – Sobota v Lázeňském městečku opět patřila muzice.

Obrazem: Na Kořeni se konal prázdninový den pro děti

Kořen - V zámecké zahradě u zámku Kořen to opět žilo. 15. Přední hlídka Royal Rangers a obec Olbramov totiž společně připravili na sobotní odpoledne prázdninový den pro děti.

První ročník Slap festu dopadl na jedničku

Tachov - Sobotní odpoledne přineslo do okresního města krom slunečného dne také nový Open air festival v prostorách muzejní zahrady.

Fotbalový turnaj nabídl i zajímavé hosty

Nová Ves - Fotbalové hřiště v Nové Vsi opět hostilo tradiční fotbalový turnaj.

Ekumenická bohoslužba oživila kostel v Lestkově

Lestkov - Opět po roce byl veřejnosti zpřístupněn kostel svatého Prokopa v Lestkově.

Černošín láká na kouzlo starého skla

Černošín - V černošínském muzeu si pro letní prázdniny připravili dvouměsíční výstavu pod názvem Kouzlo českého parfémového skla.

Tanečnice chtějí pomoci postiženému Filípkovi

Černošín - Taneční skupina 11 Stars z Černošína zareagovala na výzvu, která upozorňuje na situaci rodiny Směšných z Ostrovců u Černošína.

Jezdec na čtyřkolce musel být letecky transportován do nemocnice

Stříbro – Zásah letecké záchranné služby si vyžádala vážná nehoda, která se stala ve středu 5. července na motokrosovém terénu svatého Petra ve Stříbře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení