VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JINDŘICH SÝKORA

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ve Stříbře vznikne přípravná třída

Stříbro – Vzhledem k vysokému počtu odkladů pro nastávající žáky prvních tříd se ve Stříbře rozhodli vytvořit přípravnou třídu právě pro tyto děti.

Tachov má nového místostarostu. Je jím Jan Straka

Tachov – Vedění okresního města prošlo v posledních měsících mnoha změnami. Nejdříve se jednalo o rezignaci místostarosty Václava Svobody, kterého v jeho funkci nahradil Petr Vrána. Tím ale rezignace neskončily.

Řidiče zbrzdí čtyři uzavírky

Tachovsko – Během nastávajících letních měsíců se budou muset řidiči na Tachovsku potýkat hned se čtyřmi většími uzavírkami, které jsou rozmístěny na několika místech okresu.

Děti si užily pohádkovou cestu v zámeckém parku

Bor – Odpoledne v zámecké zahradě v Boru se na konci minulého týdne neslo v pohádkovém duchu.

Výškové budovy v Tachově jsou na případný požár připraveny

Tachov – Nejednomu obyvateli věžových domů na sídlišti Východ se při pohledu na tragické události z Londýna hlavou točily chmurné myšlenky. Přeci jen obydlí, ve kterých bydlí stovky lidí, jsou londýnskému věžáku poměrně podobné.

Stříbro léto ve městě zkrášlí novými infotabulemi a výzdobou

Stříbro – Hned dvěma věcmi se rozhodli zástupci města Stříbra zkrášlit toto město na nadcházející letní sezónu.

Obrazem: Okresní město žilo Dnem pro Tachov

Tachov - Začal již v dopoledních hodinách, každý si mohl vybrat podle svého gusta a přilákal stovky návštěvníků. Takový byl Den pro Tachov.

Ve Stříbře předvedly nejmenší děti, jak to umí s fotbalovým míčem

Stříbro – Můj první gól, to byla akce zaměřená na školáky a předškoláky, která se konala na stříbrském fotbalovém hřišti.

Letiště patřilo modelářům

Nový Dvůr - Letiště nad vesničkou Nový dvůr opět patřilo desítkám modelářů. Konal se totiž další ročník Air show modelářského klubu Drápalík.

Tanečníci se představili v kině

Tachov - Přibližně hodinu a půl trvající program nabídli žáci tanečního kroužku Základní umělecké školy v Tachově.

Noc Kostelů na Tachovsku

Tachovsko - Páteční večer se po celé České republice nesl v duchu Noci kostelů. Stovky církevních staveb otevřely své dveře pro veřejnost, která tak měla možnost vidět tyto stavby v netradičním světle. Jinak tomu nebylo ani na Tachovsku.

Kostelní noci také v tachovských kostelech

Tachovsko – Již dnes zavítá do celé České republiky Kostelní noc, která ukáže tyto stavby opět z jiného pohledu. Tradiční akce se samozřejmě zúčastní i Tachovský okres a to hned v osmi případech.

Jízdárna se na pár dní stala domovem modelářů

Tachov - Jízdárna ve Světcích se na krátko proměnila na zázemí modelářů nejen z České republiky, kteří zde uspořádali závod v létání ultralehkých modelů.

Stříbro ožije o víkendu městskými slavnostmi

Stříbro – Do Stříbra se opět po roce chystá jedna z největších kulturních akcí. Řeč je o městských slavnostech. Ty vypuknou již v pátek odpoledne a budou pokračovat až do nedělních ranních hodin.

Mezinárodní projekt pěti zemí skončil v Přimdě

Přimda – Páteční den se v Základní škole v Přimdě nesl v duchu loučení.

FOTO: Tachovský dětský sbor koncertoval v Praze

Tachov / Praha – Těleso dětského sboru z Tachova má za sebou další zajímavý koncert. Tentokrát se představil v Praze, konkrétně ve Valdštejnské zahradě.

Návštěvníci letošní zámecko-muzejní noci cestovali do pravěku

Tachov – Opět po roce si mohli zájemci projít tachovské muzeum a zámek v netradiční době. Během pátečního dne byla totiž opět na programu zámeck – muzejní noc. Ta se letos nesla vzhledem k poloze Tachovska v poměrně netradičním duchu.

Tachovským se na závodech dařilo

Tachov - V uplynulém týdnu se mladí sportovci z celého Plzeňského kraje opět sešli v prostorách tachovského fotbalového stadionu.

Na tachovském zámku jsou k vidění díla Zdeňka Buriana

Tachov - Zámek v Tachově nabízí od středy další zajímavou výstavu. Tou jsou ukázky prací jednoho z nejznámějších českých ilustrátorů a malířů, Zdeňka Buriana. Stovky obrazů se přitom na zámek odstaly de facto náhodou.

Ve Stříbře se propadl chodník

Stříbro - Poměrně nepříjemné překvapení čekalo na obyvatelé jednoho z bytových domů ve stříbrské Větrné ulici.

Tachovští The New Morning představili na Vlekfestu nového kytaristu

Tachov – Ten, kdo o víkendu zavítal pod sjezdovku Vysoká, si mohl užít první ročník festivalu Vlekfest. Rozhodně se jednalo o úspěšné zahájení možné nové tradice. Celému průběhu této akce vévodilo skvělé počasí a ještě lepší nálada.

Převod haly se opět komplikuje

Tachov - Situace ohledně převodu sportovní haly z tachovského Slavoje na město se začíná opět komplikovat. Důvodů je hned několik.

Řidič, který nedal přednost, měl alkohol v dechu

Staré Sedliště - Záchranné složky na Tachovsku se musely činit již od ranních hodin.

Jedním z hlavních problémů zákona bude nepořádek a hluk

Tachov – Také v okresním městě se hospody připravují na platnost nového zákona o kouření v hospodách.

Střet dvou vozidel skončil smrtí

Tachovsko – Uplynulý víkend měl bohužel smutný závěr. Na jinak klidných silnicích Tachovska totiž došlo k vážné dopravní nehodě, která skončila nejhorším možným scénářem.

Tachovský zámek byl také oceněn

Tachov - Čtvrteční den byl pro okresní město, především pro jeho památky, opravdu výživný. Vedle dvojího prvenství jízdárny v soutěži Stavba roku si zástupci města přivezli ještě jedno ocenění. První místo v anketě Cena Adolfa Heyduka.

U rybníka v Čečkovicích se bude opravovat hráz

Čečkovice – Jeden z rybníků v Čečkovicích se brzy dočká proměny. Zástupci města Bor totiž mají v plánu místo, které těsně sousedí se silnicí, odbahnit a zlepšit i jeho stabilitu.

Dálniční přivaděč se opravuje kvůli korozi

Tachovsko – Nejednoho řidiče překvapily nenadálé opravy, které od pondělí trvají na silnici první třídy mezi Planou a Novou Hospodou.

FOTO: Komedyjanti mají za sebou další premiéru

Tachov – Kino Mže nebylo jednou opět využito pro promítání, ale pro divadelní vystoupení. O to se tentokrát postarali tachovští Komedyjanti.

Projekt nové obytné zóny se pohnul dopředu

Stříbro – Již od léta minulého roku pracuje stříbrská radnice na projektu nové bytové zóny. Ta by se měla nacházet na pozemcích za Baníkem. „Počítá se přibližně s osmdesáti stavebními parcelami. Nutno dodat, že ne všechny se nachází na pozemcích města," uvedl starosta Stříbra Karel Lukeš.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies