VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie zasahovala

TACHOVSKO - Dopravní nehody, bezpečnostní akce, zásahy policie, pátrání. To vše přínášíme v policejní svodce>>>

7.1.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Dopravní nehody


Mlýnec - Dne 6. ledna 2008 kolem 13:40 hodin jela 26-letá řidička s vozidlem Ford-Escort ve směru jízdy od obce Mlýnec na obec Tachov. Při průjezdu levotočivou zatáčkou pak nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, kdy na rozbředlém sněhu dostala smyk,vjela do protisměrného jízdního pruhu, kde se čelně srazila s vozidlem Rover. Při dopravní. nehodě utrpěla celá osádka vozidla Ford (řidička a dvě spolujezdkyně) lehká zranění a to pohmožděniny. Všechny tři byly převezeny do nemocnice v Plzni k dalšímu vyšetření. Řidič Roveru utrpěl lehké zranění a byl rovněž převezen do nemocnice v Plzni. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Hmotná škoda na vozidle Ford byla odhadnuta na 50 000,- Kč a na vozidle Rover na 90 000,- Kč.


Staré Sedliště
– Dne 4.1.2008 ve večerních hodinách řídil 29-letý řidič po místní komunikaci osobní vozidlo Škoda-Favorit. Vlivem požitého alkoholu pak nezvládl řízení vozidla, vyjel vlevo mimo komunikaci, kde narazil do oplocení a do stromu. Řidič se snažil zmísta dopravní nehody vozidlo odtlačit, což se mu nepodařilo. Ohledáním vozidla bylo dále zjištěno, že na vozidle byly namontovány pneumatiky, které byly sjeté pod přípustnou mez a celkový stav vozidla tak bezprostředně ohrožoval ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Provedenou lustrací vevidenci řidičů bylo zjištěno, že tento řidič není držitelem příslušné skupiny řidičského oprávnění. Provedená dechová zkouška na alkohol byla u řidiče pozitivní, kdy naměřená hodnota činila 2,29 promile alkoholu vdechu. Na základě pozitivní dechové zkoušky byl řidič vyzván klékařskému vyšetření spojeného sodběrem krve, kterému se podrobil. Na vozidle vznikla škoda ve výši 4000,-Kč a na poškozeném plotu ve výši 15000,-Kč.

Vloupání do rekreačního domu – zjištění pachatele

Tachov – Komisař služby kriminální policie a vyšetřování zahájil trestní stíhání pro trestný čin – krádež a trestný čin – porušování domovní svobody. Ztěchto trestných činů obvinil 32-letého muže zTachovska, který vdobě od 2. do 4.1. 2008 provedl vloupání do domu vobci Rájov a to tím způsobem, že vypáčil zadní dveře u domu, kterými vnikl do objektu, odkud následně odcizil různé starožitnosti, nábytek, lovecké trofeje a elektroniku. Celkem způsobená škoda byla odhadnuta na 95000,-Kč.

Krádež železných válců

Lšelín – Vdobě od 22.12.2007 do 4.1.2008 dosud neznámý pachatel po odstranění visacího zámku u vrat bývalého skladu obilovin, odcizil zbudovy 2 ks železných válců ze zemědělského stroje, který se používá kdrcení hlíny na poli. Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na více jak 75000,-Kč.

Víkendová doprava

Tachov - ve dnech 4. a 6.1.2008 proběhlo na území okresního ředitelství dopravně bezpečnostní opatření „Víkendová doprava“. Opatření se zúčastnilo celkem 22 policistů pořádkové a dopravní služby. Celkem bylo zkontrolováno 75 vozidel, zjištěno 11 přestupků, za které bylo uloženo 11 pokut ve výši 12500,-Kč. Policisté dopravní služby dále zjistili dva řidiče, kteří před jízdou požili alkoholické nápoje.

7.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zahradník a organizátor výstavy ovoce a zeleniny  Herbert Hacker.

Chystají výstavu výpěstků

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení