Scénář jako v hollywoodském thrilleru viděli diváci v Chlumčanech, kde stříbrští fotbalisté nejprve vedli, poté ještě v 85. minutě prohrávali, aby dvěma góly v posledních minutách strhli vítězství na svou stranu. V utkání 1. A třídy se zvítězili fotbalisté Baníku 3:4.

Hosté byli od úvodních minut lepším celkem, ale výborně chytající chlumčanský Lösch svůj tým při pokusech Koudely, Pelána, Demjana i Petrašky podržel. Střelecké trápení ukončila až 21. minuta, dělovku Pelána vyrazil domácí gólman jen před dobíhajícího Floruse – 0:1. Radost stříbrských však trvala jen krátce. V 25. minutě si zpracoval míč Kraina, prošel přes dva obránce Baníku a Kos neměl nárok – 1:1. I druhá vážnější akce domácích skončila gólem. Po autovém vhazování se k míči dostal Souček, vystřelil a domácí vedli 2:1. Fotbalisté Baníku stačili ještě do přestávky na tento gól odpovědět. Koudela centroval a Demjan hlavou vyrovnal – 2:2.

První minuta druhého poločasu přinesla šanci domácích, ale střelu Hajšmana stříbrský gólman vyrazil. Na druhé straně se opět vyznamenal při střele Bednáře domácí Lösch. Emoce vyvolala 49. minuta, kdy byl v pokutovém území domácích podražen Petraška, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Hosté byli i nadále aktivnější, ale chlumčanský brankář byl k nepřekonání. V 63. minutě stáhl domácí obránce Pelána, ale penalta se opět nepískala. Zle pro Baník mohlo být v 78. minutě, Kosa na brankové čáře zastoupil Šaman. Domácí se však přece jen dočkali. V 81. minutě obstřelil Dušek při přímém kopu zeď a Baník prohrával 3:2. Ani za této kritické situace se hosté nevzdali. V 86. minutě se odražený míč dostal na kopačky Kertise a matador výstavní střelou pod břevno nedal domácímu gólmanovi šanci – 3:3. Remíza však hráčům Baníku v tuto chvíli nestačila k jistotě postupu. Zásluhou ošetřování hráčů v průběhu druhého poločasu nastavil hlavní rozhodčí čtyři minuty, ve kterých se prosadil i druhý matador Stříbra Šaman. Gólem na 3:4 v 92. minutě otevřel, po prohře Rozvadova v H. Bříze, fotbalistům Baníku Stříbro brány přeboru.

K. Chlumčany – B. Stříbro 3:4. Poločas: 2:2. Branky: Kraina, Dušek, Souček – Florus, Demjan, Kertis, Šaman. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 3:4. Diváků: 100. BANÍK: Kos – Hřebík, Demjan, Petraška (59. Dyk), Pelán, Šaman, Kertis, Florus, Bednář, Koudela, Harvila.