Baník ukončil domácí nezdary

Stříbro - Fotbal-1.A třída: Stříbrští porazili doma Nýrsko 3:0 a potvrdili tak body z M. Touškov.

19.11.2012

Fotbalisté B. Stříbro se v krajské soutěži 1. A třídy dočkali vítězství na domácím trvníku. V patnáctém kole porazili SKP Okulu Nýrsko 3:0.

Domácí začali aktivně. Zblokovanou střelu Bůžka ze třetí minuty dopravil do sítě Florus, nicméně už po odmávaném a odpískaném ofsajdu. V šesté minutě zakončoval po přihrávce Vraštila zkušený Jareš, střela z otočky mu však nesedla. Na druhé straně si po rychlém protiútoku míč na poslední chvíli ukopl Kohout a Bláha tak stačil včas zasáhnout. Rozjásat promrzlé diváky mohl v 18. minutě Florus, ke kterému po střele Bůžka míč vyrazil gólman Nýrska Neudek. Stříbrský útočník však z první napálil pouze tyč! Ve 25. minutě zahrozili hosté, Koutníkovu střelu však Bláha vytáhl na roh. Poslední minuty prvního poločasu patřili domácím, kteří se usadili před brankou Nýrska a měli výhodu několika rohových kopů. Největší šanci Demjana zmařil ve 44. minutě hostující gólman.

Baníkovci se i ve druhém poločase tlačili do zakončení. V 63. minutě se hlavou po rohovém kopu prosadil Demjan, branka však neplatila pro odpískaný faul na gólmana. Baník se přece jen vedoucí regulérní branky dočkal v 67. minutě, kdy dlouhý míč ze strany usměrnil do branky Vraštil – 1:0. Uklidnění a gólovou pojistku přidal po Jarešově rohovém kopu Demjan – 2:0. Když v 80. minutě využil nedorozumění Neudka a jednoho z obránců Florus zvýšil už na 3:0, bylo po zápase. Baník navázal na výhru z Touškova a potvrdil tak doma tři důležité body.

„První poločas jsme nedokázali využít vypracované příležitosti, ale tentokrát kluci hráli dozadu velmi dobře a a nevyrobili jako v jiných zápasech chyby. Druhý poločas jsme už šance proměnili a naše výhra je zasloužená. Nýrsko jsme předčili ve všech směrec a my měli další šance, naše výhra mohla být ještě vyšší," hodnotil zápas spokojený trenér B. Stříbro Jaroslav Patočka.

B. Stříbro – SKP Okula Nýrsko 3:0
Poločas: 0:0. Branky: Demjan, Florus, Vraštil. Rozhodčí: Brož.  ŽK: 4:3. ČK: 0:1. Diváci: 50.
Baník: Bláha – Vraštil (69. Průša), Hřebík, Jareš, Petraška (78. Balogh), Týr, Šaman, Florus (83. Hruška), Blažek, Bůžek.

Karel Lukeš

19.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Novou posilou Viktorie Plzeň je brankář Aleš Hruška (vlevo), na snímku s generální manažerem Viktorie Adolfem Šádkem.