VYBERTE SI REGION

Baník ukončil domácí nezdary

Stříbro - Fotbal-1.A třída: Stříbrští porazili doma Nýrsko 3:0 a potvrdili tak body z M. Touškov.

19.11.2012

Fotbalisté B. Stříbro se v krajské soutěži 1. A třídy dočkali vítězství na domácím trvníku. V patnáctém kole porazili SKP Okulu Nýrsko 3:0.

Domácí začali aktivně. Zblokovanou střelu Bůžka ze třetí minuty dopravil do sítě Florus, nicméně už po odmávaném a odpískaném ofsajdu. V šesté minutě zakončoval po přihrávce Vraštila zkušený Jareš, střela z otočky mu však nesedla. Na druhé straně si po rychlém protiútoku míč na poslední chvíli ukopl Kohout a Bláha tak stačil včas zasáhnout. Rozjásat promrzlé diváky mohl v 18. minutě Florus, ke kterému po střele Bůžka míč vyrazil gólman Nýrska Neudek. Stříbrský útočník však z první napálil pouze tyč! Ve 25. minutě zahrozili hosté, Koutníkovu střelu však Bláha vytáhl na roh. Poslední minuty prvního poločasu patřili domácím, kteří se usadili před brankou Nýrska a měli výhodu několika rohových kopů. Největší šanci Demjana zmařil ve 44. minutě hostující gólman.

Baníkovci se i ve druhém poločase tlačili do zakončení. V 63. minutě se hlavou po rohovém kopu prosadil Demjan, branka však neplatila pro odpískaný faul na gólmana. Baník se přece jen vedoucí regulérní branky dočkal v 67. minutě, kdy dlouhý míč ze strany usměrnil do branky Vraštil – 1:0. Uklidnění a gólovou pojistku přidal po Jarešově rohovém kopu Demjan – 2:0. Když v 80. minutě využil nedorozumění Neudka a jednoho z obránců Florus zvýšil už na 3:0, bylo po zápase. Baník navázal na výhru z Touškova a potvrdil tak doma tři důležité body.

„První poločas jsme nedokázali využít vypracované příležitosti, ale tentokrát kluci hráli dozadu velmi dobře a a nevyrobili jako v jiných zápasech chyby. Druhý poločas jsme už šance proměnili a naše výhra je zasloužená. Nýrsko jsme předčili ve všech směrec a my měli další šance, naše výhra mohla být ještě vyšší," hodnotil zápas spokojený trenér B. Stříbro Jaroslav Patočka.

B. Stříbro – SKP Okula Nýrsko 3:0
Poločas: 0:0. Branky: Demjan, Florus, Vraštil. Rozhodčí: Brož.  ŽK: 4:3. ČK: 0:1. Diváci: 50.
Baník: Bláha – Vraštil (69. Průša), Hřebík, Jareš, Petraška (78. Balogh), Týr, Šaman, Florus (83. Hruška), Blažek, Bůžek.