Bečka: Jsem rád, že kluci zápas zvládli

Tachov - Ohlasy z fotbalové divize.

18.11.2013

V posledním podzimním kole fotbalové divize zavítala do Tachova rezerva FC MAS Táborsko, a. s. a pro domácí to byl velmi nepříjemný soupeř. Rychlí a důrazní hosté se „zlomili" až po inkasované čtvrté brance, to už hráli bez vyloučeného Kluzáka. Nakonec Tachované zvítězili 6:2, ovšem skóre neodpovídá dění na hřišti. Pro hosty je to krutý výsledek.

Trenér domácího celku Zdeněk Bečka udělal oproti propadáku v Chebu některé změny v sestavě a hlavně ta na postu gólmana se vyplatila. Pták své mužstvo hned v úvodu dvakrát podržel a byl to jeden z klíčových okamžiků zápasu. „Soupeř byl v úvodu utkání aktivnější a Jarda nás při dvou příležitostí Táborska podržel. Jeho zásluhou jsme neprohrávali 0:2," chválil gólmana kouč.

Hosté byli hodně důrazní a svou rychlostí nám dělali starosti. Po naší vedoucí brance jsme dovolili soupeři hned srovnat. Náš výkon byl v prvním poločasu křečovitý. Kluci hodně chtěli napravit nepovedené utkání v Chebu, ale hře chyběla větší lehkost. Gól vstřelený do šatny byl pro nás hodně důležitý," komentoval výkon domácích jejich trenér.

Po přestávce se už Tachov nenechal zaskočit. Byl to on, kdo měl od úvodních minut navrch a vypracoval si slibné příležitosti. Branky na 3:1 se dočkal v 64. minutě, kdy skóroval Habart. Zdálo se být rozhodnuto, zvláště, když musel po nedovoleném zákroku na Hudce předčasně pod sprchy Kluzák. Jenže v 72. minutě přišla řada po sobě jdoucích chyb v obranné fázi domácích. Táborsko si „vymodlilo" pokutový kop, z kterého snížilo na rozdíl jediné branky a i v deseti stále zlobili.

„Stačilo jediné zaváhání a z jasného utkání mohl být zase nervák. Měli jsme vzápětí kontrovat, ale příležitosti nevyužili. Hosté se zlomili po proměněném pokutovém kopu Lukáše Hudce. Od tohoto momentu byli kluci jasně lepším týmem a přidali v závěru ještě dvě branky," popsal klíčové okamžiky tachovský lodivod, který mimo jiné, poslal na hřiště Žemličku a ten po třiceti vteřinách pobytu na hřišti skóroval. „Někdy to takto vyjde, jsem rád, že se Jarda trefil. My si po zápase oddychli, když se nám podařilo proti velmi kvalitnímu soupeři zvítězit. Soupeř si takovou vysokou prohru nezasloužil. Vzhledem k průběhu hry je to pro něj krutá prohra, ale takový je fotbal. Jsem rád, že kluci zápas zvládli. Samozřejmě jsem spokojený s výsledkem, ale s hrou až ve druhém poločasu," neskrýval radost Bečka.

18.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.