Bezdružická Jiskra na body opět nedosáhla

NÝRSKO - V 1. A třídě prohrály Bezdružice v Nýrsku 2:1

16.9.2008

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

K dalšímu utkání 1. A třídy zajížděla bezdružická Jiskra také k nováčkovi z Nýrska s touhou bodovat. Zůstalo však jen při ní, hosté prohráli 2:1. V sestavě došlo ke dvěma změnám. V brance se objevil po dlouhé době veterán Holík a do zálohy se poprvé postavil Chaloupka. Hráči Jiskry se do soupeře pustili hned od první minuty. Komárek projel obranou Okuly jako nůž máslem, ale před gólmanem se neprosadil. Hned na to Koryntovu nebezpečnou střelu vytlačil znova brankář na roh a v následující minutě si poradil i se šancí Martina Blažka. Domácí byli zaskočeni a nedostali se ke kloudné akci. Jiskra dobře kombinovala a dostávala se i do zakončení. V 11. min. se domácí strážce svatyně opět vyznamenal, když s námahou vyrazil trestný kop Korynty. Skvělou čtvrthodinku Jiskry ukončil výborný brankář domácích, jenž vychytal Komárka. Okula přitvrdila a fotbal se pomalu začal vytrácet. Hosté drželi Okulu daleko od své branky a Holíkovi byla dlouhá chvíle.

Do druhé půle nastoupila Jiskra se snahou konečně skórovat. Nejprve v 47. minutě Lukáš Blažek sám před brankářem střílel vedle. Ještě v téže minutě Komárek pálil z blízka jen do brankáře. Domácí se ve 48. minutě poprvé dostali do nebezpečné blízkosti Holíka, ale neuspěli. Z protiútoku se Komárek ocitl před brankářem, ale zbrkle zahodil. V dalších minutách se hra odvíjela uprostřed hřiště bez šancí. Po hodině hry se na hřišti začalo opět jiskřit. Rozhodčí rozdával žluté karty na všechny strany, ale moc platné to nebylo. Nervozita se stupňovala a hra byla rozkouskovaná nepřesnými výroky rozhodčích. V 70. minutě ale udeřilo.

To přesně k tyči umístil trestný kop domácí Rubáš - 1:0. Hráči Jiskry se vrhli do útoku. Okula ještě důrazněji bránila a využívala prostor k brejkům. V 76. minutě Holík bravůrně zachránil v tváří v tvář s domácím útočníkem. Jiskra stále útočila do plných. V 85. minutě ale arbitr vytáhl penaltový faul na střídajícího Dvořáka před šestnáctku. Korynta však Rubáše nenapodobil. Tlak Jiskry narůstal, ovšem udeřilo opět na druhé straně. Po dalším brejku do otevřené obrany zakončoval v 89. minutě Tykal - 2:0. Poslední slovo pak měl Gengel, když v posledních vteřinách míč do branky doslova dotlačil – 2:1.

Okula Nýrsko – Jiskra Bezdružice 2:1. Poločas: 0:0. Branky: 70. Rubáš, 89. Tykal – 90. Gengel. Rozhodčí: Lukáš. ŽK: 7:7. Diváci: 70.

BEZDRUŽICE: Holík - Marek Kalista (75. Dvořák), Bastl, Martin Blažek, Tomáš Blažek, Martin Kalista, Gengel, Korynta, Chaloupka, Lukáš Blažek, Komárek.

Petr Kalista

16.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Dvorek nabídne hudbu i divadlo

V prostorách Jízdárny ve Světcích se uskutečnil čtvrtý koncert cyklu Dveře Jízdárny dokořán.
10

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Tachov – Vydýchaný stojící vzduch na chodbách Městského úřadu v Tachově, který návštěvníky ničil při návštěvě budovy především v letních měsících, je minulostí.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje.