Čtvrtá porážka v řadě v 1. B třídě skupiny C zlikvidovala sedmi respektive devítibodový náskok Kohoutů na své pronásledovatele a poslala je do nepostupových pozic. Co se zdálo ještě před několika týdny nemyslitelné je tady. Zbývají sice ještě tři kola do konce soutěže, ale současná forma a hlavně rozpoložení v mužstvu J. Bezdružice nedávají valné vyhlídky na radikální obrat. Jiskra prohrála Na Lopotárně s místní rezervou Rapidu Plzeň 3:0.

Zápas měl pro poslední zápasy Bezdružic charakteristický úvod. Neuběhlo ani pět minut a mladý gólman Gengel, po fatálním nedorozumění v obraně, lovil míč ze své sítě. Snadné vedení zařídil Hlaváč – 1:0. Rychlá branka určila ráz zápasu. Jiskra se musela tlačit dopředu, ale to ji moc nešlo. Její záložníci často zbrzdili nadějné protiútoky a když se už dostali před soupeřovu branku, zakončení bylo žalostné. Slabé střely Kalisty, Marouška nebo trestný kop Bastla neměly naději na úspěch. To na druhé straně se po rohovém kopu protlačil přes Koryntu důrazný Kovařík a bombou nedal Gengelovi šanci – 2:0. Zbylou čtvrthodinu si domácí v klidu pohlídali a do přestávky šli s pohodlným náskokem.

Po změně stran se na chvíli zdálo, že se Kohouti o výsledek ještě poperou. Zatlačili domácí před branku, ale jejich snažení končilo většinou nepřesnou přihrávkou nebo nedůrazným zakončením. Jedinou výjimkou byl trestný kop Sládka, který však o centimetry minul svatyni domácích. Rapid si v poklidu hlídal dvoubrankový náskok, který se mu, opět snadno, podařilo navýšit. Nepovedený centr Častorála zapadl po nedorozumění v obraně Kohoutů překvapenému Gengelovi k tyči – 3:0. Byl to poslední hřebíček do rakve. Kohouti upadli do letargie a byli rádi, když nepřesný rozhodčí Jirsa utkání ukončil. „Těsně před zápasem se omluvil i Beran a tak musel do branky nastoupit dorostenec Gengel. Poslední zápasy se nám však herně nedaří a bez gólů se vyhrávat nedá. Bojujeme ale dál. Věřím, že se kluci ještě seberou a podaří se jim vrátit na postupovou příčku. Už to však bohužel není jen v našich rukách,“ řekl vedoucí mužstva Jiskry Jaroslav Petřina.

Rapid Plzeň B - J. Bezdružice 3:0

Poločas: 2:0. Branky: Hlaváč, Kovařík, Častorál. Rozhodčí: Jirsa. ŽK: 1:0. Diváci: 50.

Jiskra: Gengel - M. Blažek, Bastl, Kadeřávek, Filip, T. Blažek, Korynta, Sládek, Maroušek (65. Kadlec), Komárek, Kalista (75. Štefanisko).