Fotbalisté stříbrského Baníku si připsali na zimním turnaji v Horšovské Týnu další výhru. Porazili J. Domažlice 3:2. Tentokrát v sobotu dopoledne zajížděl Baník na umělou trávu do Horšovského týnu a úvod do utkání mu vyšel podle jeho přání. Hosté kontrolovali hru a v 15. minutě šli do vedení zásluhou mladíčka Kertyse – 0:1. BaníK domažlickou Jiskru do vážnější příležitosti nepouštěl a ve 32. minutě už měl dvoubrankového vedení. Trefila se další stříbrská naděje, Chlad – 0:2. Pět minut na to domácí snížili na rozdíl jediné branky.

Stav 1:2 z pohledu Jiskry ale vydržel až do konce prvního poločasu. Po změně stran mohlo být všechno jinak po nedovoleném zákroku na pronikajícího Bednáře. Proti Jiskře se kopala penalta, ale Pelán ji neproměnil. Domácí to nakoplo a na dvacet minut uzavřeli Baník na jeho polovině. Z tlaku přišel penaltový zákrok V. Harvili na útočníka Jiskry a domácí byli při provedení pokutového kopu úspěšnější – 2:3. Pro hosty to byla komplikace, ale závěrečné minuty zvládl Baník na jedničku a posledních pět minut držel Jiskru daleko od své branky. „Vyjma dvaceti minut druhého poločasu jsme měli hru pod kontrolou a soupeře jsme do vážnější akce nepustili. Chválím zapojení dorostenců, kteří rozhodně nezklamali, právě naopak. Valena hrál výborně a Kertys s Chladem dali po brance, takže také spokojenost. Příprava jde zatím podle našich představ,“ byl spokojený jeden z trenérů Baníku Jaroslav Lorenc.

J. Domažlice – B. Stříbro 2:3. Poločas: 1:2. Branky Baníku: Kertys, Chlad, Bednář. Diváci: 25.

STŘÍBRO: Kos – Harvila, Ichnatolya, Flíček, Šaman (40. Valena), Trnka, Petraška, Pelán, Kertys ml., Bednář, Chlad (50. Slába).