Čížek předvedl gólový koncert

Tachov - Fotbal: V dalším přípravném utkání přestřílel TJ Rozvadov německý TSV Thiersheim 6:4.

24.2.2014

Fotbalisté TJ Rozvadov přivítali v sobotu na tachovské umělce tým od západních sousedů, TSV Thiersheim. Borci s českým trenérem Přibylem viděli kanonádu L. Čížka, který jim postupně nasázel pět gólů ze šesti. Také hosté měli ve svých řadách „snajpra" Stockera, který sice skóroval jen třikrát, ale přišel do hry až ve druhé půli.

V dresu Rozvadova se objevil opět R. Mráz a místo zraněného Bendy zaskočil v brance J. Landrgott. Zápas začal svižně a před oběma brankami bylo rušno. V desáté minuta o sobě dal poprvé vědět Čížek, jenž po přihrávce Janouška otevřel skóre – 1:0. Do dalších šancí se dostali postupně Mráček, Křehlík a Horáček. Ani jeden z nich neuspěl. Hráči Thiersheimu vystrčili růžky při akcích Schwabla, ovšem ani on nebyl úspěšný. Hosté se vyrovnání přeci jen dočkali a to ve 33. minutě za velké pomoci rozvadovské obrany. „Minelu" potrestal Manzke – 1:1. V dalších minutách musel Landrgott vytěsnit střelu Pollaka a rovněž zlikvidoval hlavičku Manzkeho. Když to vypadalo, že poločas skončí smírně, připomněl se opět Čížek. Po akci Mráčka pohotově zakončil.

V úvodu druhé půle nedal slibnou šanci Horáček. Přesto „šli" Rozvadovští zásluhou Karbana do dvoubrankového vedení. Do druhého poločasu nastoupil Stocker a začal zdárně sekundovat Čížkovi v dresu Rozvadova. Pohotovou dorážkou snížil na 3:2. Mráz pak zkoušel překvapit Brtvu, ale jeho střele chyběla razance a přesnost. Na druhé straně se při trestném kopu prosadil nadvakrát Stocker, Landrgott musel jen přihlížet – 3:3. Za tohoto stavu se opět „probudil" kanonýr domácích Čížek. Dvěma trefami v rozmezí dvou minut přivedl rozvadovské do vedení 5:3. V dalším průběhu utkání netrefil dobře Janoušek, pak si vzal „slovo" Čížek a domácí vedli už o tři góly. Konečnou podobu výsledku dal Stocker, když v 77. minutě upravil na 6:4. V závěru zápasu bohatého na góly nedal Janoušek a stejně dopadl Stocker, jeho ránu lapil Landrgott.

„Nelze pominout střelecký apetit Lukáše Čížka, který dal pět branek. Zápas se pro nás vyvíjel dobře, ale často jsme chybovali v rozehrávce a soupeř toho dokázal několikrát využít. Naše chyby v obraně hosté potrestali a dvakrát se jim podařilo vyrovnat. Zranění a pracovní povinnosti některých hráčů nám opět nedovolili nastoupit kompletní. Snad se nám to povede na první mistrovský zápas," zhodnotil utkání trenér Rozvadova Miroslav Chada.

TJ Rozvadov–TSV Thiersheim 6:4
Poločas: 2:1. Branky: 10., 42., 63., 65. a 68. Čížek), 49. Karban – 33. Manzke, 52., 60. a 77. Stocker. Rozhodčí: Černý. Diváci: 40.

Rozvadov: Landrgott – Mráz, Bronec, Kabourek, Horáček, Bečvář, Bronec, Křehlík, Janoušek, Slowik, Čížek, Mráček. Střídal Karban.

24.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

Dvorek nabídne hudbu i divadlo

V prostorách Jízdárny ve Světcích se uskutečnil čtvrtý koncert cyklu Dveře Jízdárny dokořán.
10

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Tachov – Vydýchaný stojící vzduch na chodbách Městského úřadu v Tachově, který návštěvníky ničil při návštěvě budovy především v letních měsících, je minulostí.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje.