Debakl Slavoje viděla největší návštěva kola

Tachovsko - Ve fotbalovém přeboru druhé třídy se zrodilo několik překvapivých výsledků a padlo opět hodně branek

16.9.2009

Ve fotbalovém přeboru druhé třídy se zrodilo několik překvapivých výsledků a padlo opět hodně branek Foto: DENÍK/František Hlas

Čtvrté kolo okresního přeboru II. třídy přineslo dva velmi překvapivé výsledky.

Jeden se zrodil v Maršovkách, kde domácí Hraničář ve druhém poločasu „dodejchal“, když ještě hrál bez vyloučeného Jakubce. Po utkání došlo k incidentu, a tak se utkání bude pravděpodobně dohrávat u zeleného stolu.

V podhradí se z avizovaného taháku kola (hrál první tým s druhým) stala jednostranná záležitost domácího Tatranu. Slavoj zklamal a zaslouženě odjel s debaklem.

Dlouho očekávané derby skončilo výhrou favorita z Boru. Damnovští na svém „nedobytném place“ propadli a za celý zápas si nevypracovali jedinou „loženku“. Pro domácí je výsledek ještě lichotivý, když Bor neproměnil další čtyři tutovky.

V Plané se zrodilo menší překvapení. Domácí dokázali přehrát favorizované Kšice, které začínají ztrácet dech. Plánští s velezkušeným kádrem nachytali soupeře v nedbalkách a vedli už 2:0. Do hry dostal hosty ještě Kasl, ale pojistku přidal matador Řežábek.

Nečekaný výsledek a obrovské překvapení se zrodilo v Halži. Domácí Čechie sice prohrávala s velkým favoritem už 0:2, ale za sedm minut bylo vyrovnáno, když se „zbláznil“ kanonýr Matoušek. Ve druhém poločasu museli hosté dokonce dotahovat vedení Čechie. Petr Pikl srovnal na 3:3 a připsal si na své konto další hattrick. Nakonec se z výhry radovali domácí, když tříbodovou trefu zaznamenal Hotový.

Nováček ze Sulislavi podle ohlasů předvádí dobrý fotbal, ale už několikrát „vyhořel“ v koncovce. Nejinak tomu bylo i se záchlumským Motorem. Hosté vytěžili z minima maximum a odvezli si ze Sulislavi s velkým štěstím tři cenné body. Domácí asi musí vypsat „výběrové řízení“ na střelce.

Jakkoliv se zdá výsledek jednoznačný, rezerva Sparty v prvním poločasu domácí tým potrápila a v některých fázích byla i lepším týmem. Po přestávce už ale odpadla a na hřišti kralovali domácí. Svoji převahu dokázali Lomští vyjádřit také brankami.

Ohlasy a fakta z tohoto kola najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.