Derby režírovali Tachované

Rozvadov - Fincentrum krajský přebor: Domácí mužstvo Rozvadova se nedokázalo prosadit

26.9.2010

Fotbal: TJ Rozvadov - FK Tachov 0:4.Foto: DENÍK/František Hlas

Ostře sledované derby krajského přeboru mezi Rozvadovem a Tachovem skončilo jednoznačnou výhrou hostů. V konfrontaci dvou okresních týmů se potvrdily předzápasové prognózy a Tachované měli herně i brankově navrch. Jejich výhra 4:0 to potvrzuje. Úspěch tak slavilo dravé mládí proti zkušenosti.

Po opatrném úvodu přišel už ve čtvrté minutě první důležitý moment utkání. Rozvadovský Malý „vymotal“ obranu hostů, ovšem sám v souboji s gólmanem Ptákem neuspěl. Ten svým zákrokem svůj tým podržel a dal tak základ úspěchu FK. V desáté minutě zahrávali hosté trestný kop a míč si postavil J. Viterna. Jeho pokus skončil tečovaný ve zdi rohovým kopem. Po jeho zahrání nejvýše vyskočil zcela nekrytý Tušl a přesnou hlavičkou poslal hosty do vedení – 0:1. Od této chvíle měl Tachov územní převahu a soupeře přehrával. Od vedoucí branky uběhly tři minuty a přišel další rohový kop. Folejtar s Machačem ho opět zahráli nakrátko, Machač vyslal na Bobčíka přízemní střelu, kterou Křehlík nešťastně tečoval a Tachov vedl 0:2. Rozvadovští se snažili zvednout hlavu, ale proti nim stála zformovaná a v pohodě už hrající jedenáctka hostů. Domácí bojovali, snažili se dostat zpátky do zápasu, ovšem Pták v brance FK jen sbíral „zbloudilé“ přihrávky. Opakem byly útoky FK, které byly velkým nebezpečím pro branku Bobčíka. Ten opět zasahoval po dalším pokusu Tušla, dalekonosná střela Kašeho jen těsně minula branku, stejně jako zakončení Šáchy. Na druhé straně musel tachovský gólman alespoň zpozornět při střele Gabči, která se ale mezi tyče nevešla. Ze strany Rozvadova to bylo po šanci Malého nejvážnější ohrožení branky a to běžela 42. minuta. V protiútoku se proháčkoval obranou domácích Habart a předložil gólovou přihrávku Janouškovi, který ale míč do sítě neumístil. Také zbývající minuty první části hry patřili hostům, ovšem Machač, Mráz a Šácha se už mezi střelce nezapsali.

Jak první poločas skončil, tak druhý začal. Tachované měli navrch, ovšem ve 49. minutě přišel rychlý kontr a Tuhela postupoval sám na branku. Se zakončením otálel a obrana FK nebezpečí v posledním momentě odvrátila. Místo aby se Rozvadov dostal snížením do utkání, přišla 53. minuta a domácí šli do kolen. Prakticky ze stejného místa jako v úvodu utkání Malý, udeřil Habart, jenž si pohrál s obranou a na rozdíl od domácího borce nedal Bobčíkovi šanci – 0:3. V dalších minutách se hra rozkouskovala. Na hřišti byly k vidění ostré zákroky, které rozhodčí „odměnil“ žlutou kartou a ošetření postižených hráčů. Obě mužstva také střídala. Fotbalovější moment tak byl k vidění až v 62. minutě, kdy přesně zamířil Šácha a bylo definitivně rozhodnuto – 0:4. Zápas se už dohrával a domácí se přeci jen dostali do několika slibných akcí, u kterých byl Malý. V 71. minutě měl ještě příležitost Kaše po centru Viterny, ale pak už se hosté soustředili jen na obranu. Rozvadovští hrozili z rohových kopů Malého. Stejný hráč předvedl v 80. minutě parádu, kdy si zpracoval míč a z voleje střílel, Pták však předvedl ještě parádnější zákrok. Souboj s Malým vyhrál i v 86. minutě a další dva rohové kopy obrana FK se štěstím odvrátila. V závěru byl úpěšný na opačné straně Bobčík při střele Machače a o několik málo vteřin později hosté slavili tři body.

TJ Rozvadov - FK Tachov 0:4. Poločas: 0:2. Branky: 11. Tušl, 14. Machač, 53. Habart, 62. Šácha. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: Gabčo, Slowik – Janoušek, Šácha, Machač. Diváci: 350.

Rozvadov: Bobčík – Čížek, Křehlík (43. Zd. Horáček), J. Malý, Tuhela, Roháč, Kupilík (24. Šuranský), Mich. Slowik, Gabčo, J. Horáček, Karban (58. Pták). Trenér Zd. Slowik.

Tachov: J. Pták – Mráz, Kaše, Šácha, Folejtar, Habart, J. Viterna, Janoušek, Machač, Tušl, Kabourek (58. Dvořák). Trenér Jar. Pták.

26.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.