V prvním kole jarní části žákovské divize přivítal FK Tachov družstvo SK Slavie Vejprnice a mohl se po výhře 3:1 radovat z prvních jarních bodů.

Od samého úvodu byli domácí aktivnější a připravili si hned několik gólovek. Skóre otevřel už v šesté minutě Honzík, kterého našel nezištnou přihrávkou Pták – 1:0. O dvě minuty později se dostal do brejku agilní Honzík, tentokrát jej gólman Hák vychytal. Situace se za chvíli téměř opakovala, Honzík tentokrát zvolil střelu z dvaceti metrů a vejprnický strážce svatyně byl úspěšný. Druhé branky se domácí dočkali v desáté minutě, kdy po přihrávce Čady pálil přesně z velkého vápna Fencl – 2:0. Vzápětí se do první vážnější příležitosti dostali hosté, ovšem střelu Šádka kryl domácí gólman Soustružník. V 15. minutě se dostal k odraženému míči vejprnický Stehlík a poslal ho pod břevno – 2:1. V dalších minutách byli nebezpečnější domácí, ale příležitosti Fišra, Honzíka a Fencla změnu ve skóre nepřinesly. Na druhé straně nebyl úspěšný ani Mašek, tachovský brankář byl pozorný. V závěru poločasu přišly ještě dvě příležitosti Tachova, Honzík míč za záda gólmana nedostal.

Na začátku druhé půle zahrávali hosté hned dva rohové kopy, ovšem bez vážnějšího ohrožení branky. Na druhé straně nebyli úspěšní domácí Čada a Pták. Ve 45. minutě zahrával přímý kop Fencl a jeho spoluhráči Markovi chyběl v koncovce důraz. V 50. minutě přišel závar před vejprnickou brankou, ovšem domácí nedokázali „uklidit“ míč do sítě. Z okamžitého protiútoku pohrozili hosté, jejich střelu vyrazil Soustružník na rohový kop, ale i ten si v šestnáctce tachovský brankář pohlídal. V dalších minutách se střídavě hrálo před oběma šestnáctkami, „gólovku“ si ani jeden tým nevypracoval. V 69. minutě zaútočili opět domácí, k míči se dostal Honzík, který ne příliš podařenou střelou podél brankáře upravil na konečných 3:1.

“K prvnímu zápasu jara jsme nastoupili bez tří hráčů základu. Výron má od utkání v Domažlicích Dvořák, stálé potíže s patou Klesa a minulý týden přibyl na marodku se zlomenou rukou v utkání s Mariánkami i Ditrych. Přesto jsme si vypracovali hned několik tutovek, které jsme bohužel neproměnili. To je asi naše největší slabost. Nakonec jsme ale v zápase získali všechny body, což v tomto momentě to nejdůležitější. Dobrý výkon předvedla obrana, své si odvedl Vávra, který dostal příležitost v základu. S výsledkem jsme v kabině mohli být spokojeni. Ve hře máme ale stále spoustu nedostatků a čeká nás hodně práce,“ řekl k utkání vedoucí celku FK Tachov Radek Volka a dodal: „Příští víkend nás prověří těžký soupeř. Jedeme do Tábora, odkud jsme body ještě nepřivezli, ale každá série jednou končí, uvidíme.“

FK Tachov - SK Sl. Vejprnice 3:1 Poločas: 2:1. Branky: Honzík 2, Fencl – Stehlík. Rozhodčí: Mokrusch. Diváci: 40.

Tachov: Soustružník - Danko, Pták, Výleta, Fišr - Marek (65. Janda), Lintner, Vávra, Fencl - Čada, Honzík.