Domácí tým v generálce uspěl

STŘÍBRO - Přípravný fotbal: Baník Stříbro – Sokol Město Touškov 5:0 (4:0)

6.8.2008

Přípravný fotbal: Baník Stříbro – Sokol Město Touškov 5:0 (4:0) Foto: DENÍK/František Hlas

Baníkovci v generálce na nedělní utkání s Nepomukem hostili účastníka přeboru S. Město Touškov a hlavně po výkonu v prvním poločasu přejeli favorita jednoznačně 5:0. Hosté tahali za kratší konec už od úvodních minut. Stříbrští fotbalisté využili okénka v obraně hostů a už v šesté minutě vedli 2:0. Kdo se tak cestou na Palackou opozdil, měl smůlu. Neviděl tak ve čtvrté minutě perfektní zakončení Bednáře a o dvě minuty později potrestal chybu obrany i gólmana R. Dyk – 2:0. Převaha domácích byla v dalších minutách zřetelná, ale do přesné koncovky se Baník nedostal. Po dvaceti minutách se sokolíci vzpamatovali a dvakrát zahrozili. Jejich příležitosti ale skončily nepřesnou střelbou. Ve 24. minutě mířil těsně vedle domácí Petraška. Chvíli nato se prosadila nová posila Baníku Florus, jenž si pohrál s obránci a skóroval – 3:0.

Další příležitost Petrašky gólman Daněk kryl. Ve 38. minutě postupovali hosté sami na Kosa, ovšem předvedli žalostnou koncovku. Nedáš, dostaneš se opět potvrdilo měrou vrchovatou. Z následného protiútoku se prosadil Bednář a upravil z pohledu hostů na hrozivých 4:0. V závěru poločasu byl zcela sám před gólmanem Kertis, ovšem mířil vedle.

Dělovka Jareše skončila nad brankou. Po změně stran nastřelili hosté hned ve 49. minutě tyč, ale to bylo z jejich strany nadlouho vše. V dalších minutá se hrálo převážně mezi šestnáctkami a úroveň zápasu měla klesacíci trend. Baník byl aktivnější, vypracoval si dvě příležitosti, ale Křelina a ani Šaman neskórovali. V 65. minutě přišel jeden z lepších okamžiků druhé části hry. Pelán vymotal čtyři hráče soupeře a s přehledem zakončil – 5:0. O dvě minuty později mohl vstřelit čestný úspěch hostů Karbusický, jeho zakončení ale bylo nepřesné. Utkání se už jen dohrávalo a když po nezištné přihrávce Jareše zaváhal R. Dyk a na druhé straně se neprosadili hosté, skončil přípravný duel vysokou výhrou Baníku.

STŘÍBRO: Kos – Šaman, Uhlíř, M. Dyk, Kertis, Jareš, Pelán, Petraška, R. Dyk, Bednář, Florus. Střídali Křelina, Ichnatolya a Hrubý.

6.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

V prostorách Jízdárny ve Světcích se uskutečnil čtvrtý koncert cyklu Dveře Jízdárny dokořán.
10

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Městský úřad

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje.