Domácí tým zaspal začátek

TACHOV - Divize mladších žáků – předehrávka: FK Tachov – Sparta Praha B 1:4 (1:4)

13.6.2008

Divize mladších žáků – předehrávka: FK Tachov – Sparta Praha B 1:4 (1:4) Foto: DENÍK/František Hlas

V předehrávce divizní soutěže mladších žáků přijela na městský stadion do Tachova favorizovaná Sparta Praha B a zvítězila s místním FK Tachov 4:1.

Domácí nastoupili proti favorizované Spartě, jak se hned v úvodu ukázalo, s nezdravím respektem. Od samého začátku chybovali v rozehrávce a soupeř je trestal. Hned v první minutě po chybě v obranné činnosti inkasovali – 0:1. Vzápětí se pokusil po úniku srovnat Honzík, ale mířil nad branku. V šesté minutě si vytvořili domácí další šanci, když Honzík mezi obránci Sparty našel Bezdičku. Ten měl za sebou dobře nabíhajícího Lanfranchiho, ale jeho nahrávka neměla rychlost. Z protiútoku hosté potvrdili, že stále platí nedáš, dostaneš – 0:2. Neuběhly ani čtyři minuty a domácí prohrávali 0:3. Ve 22. minutě našel Lanfranchi nabízejícího se Honzíka, který utekl obraně a sám v souboji s gólmanem upravil na 1:3. Ve zbývajících minutách prvního poločasu se hrál pohledný fotbal s dramatickými momenty před oběma brankami. V posledních dvou minutách poločasu ještě Sparta ohrozila branku domácího Soustružníka. Poprvé vyslal jeden z hráčů dělovku z dobrých dvaceti metrů a nekompromisně tečnul spodní břevno – 1:4. Mohlo být pro Tachov ještě hůř, ale tachovský gólman svůj tým při další střele podržel. Druhý poločas se hrál v obdobném tempu. Domácí se více snažili prosadit a upravit nepříznivý stav. Bohužel pro tachovské příznivce, v druhém poločasu se už žádné branky nedočkali. Ve 35. minutě hledal ve vápně Lanfranchi spoluhráče Sovku, ten se ale k dorážce nedostal. Ve 39. minutě kopala Sparta přímý kop, balon však, ke štěstí domácích, lízal pouze vnější tyč. Ve 46. minutě se na svůj brejk opět vydal domácí Honzík, ve vápně si míč více předkopl a ve snaze na něj dosáhnout se nechtěně střetl s gólmanem Sparty. Bylo z toho naražené žebro. Sparta po tomto přerušení musela gólmana nahradit hráčem z pole. Kuriozně se domácí od této chvíle už před brankou Sparty neocitli. Zápas se dohrál ve středu hřiště, Sparta ještě v samém závěru pohrozila, ale stav zápasu se až do závěrečného hvizdu rozhodčího nezměnil.

TACHOV: Soustružník - Danko, Klesa, Vejvoda, Lanfranchi, Vácha, Marek, Sovka, Hlad, Bezdička, Honzík. Střídali Fencl a Vácha. Trenéři Janák, Hudec a Volka.

13.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Naši prvňáčci ze ZŠ Kostelní Tachov

Fotbalový nábor nových talentů

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Dlouhý Újezd vydřel výhru v derby s Borem

Tachovsko – Dalším kolem pokračovala fotbalová I.B třída skupiny A, která nabídla i jedno okresní derby. Sparta Dlouhý Újezd po smolné prohře ve Staňkově chtěla složit reparát. To se jí podařilo jenom výhrou 1:0 v derby se Sokolem Bor.