Domácí v závěru zkolabovali

Tachov - V Tachově se děly věci. Benešov prohrával v 89. minutě 3:1, ale nakonec si odvezl bod

12.4.2009

V Tachově se děly věci. Benešov prohrával v 89. minutě 3:1, ale nakonec si odvezl bod Foto: DENÍK/František Hlas

Divizní mužstvo FK Tachov hostilo v sobotu SK Benešov a po prvním poločasu vyhrávalo 3:0. Nikdo z přítomných příznivců na městském stadionu nepochyboval o tom, že domácí zvítězí. Opak se ale stal pravdou. Po až neskutečném závěru skončilo utkání 3:3. Celý stadion nejdříve minutou ticha uctil památku zesnulého Petra Hudce a divizní duel mohl začít.

Ve třetí minutě přinesla vzruch akce Šáchy, ovšem míč před brankou jen prolétl podél šestnáctky. Hosté se snažili o kombinaci a drželi míč ve středu hřiště. Tachované si nedokázali vypracovat gólovou příležitost a hrozili jen ze standardních situací. Po jedné z nich hlavičkoval Luk. Čížek a gólman Capouch jeho pokus nadvakrát zlikvidoval. Ve 23. minutě chybovali hosté na své polovině a Lad. Čížek poslal přesnou střelou domácí do vedení – 1:0. Chvíli na to se před gólmanem ocitl Šácha, ovšem míč mu na poslední chvíli ukopl Doseděl na rohový kop. Zahrával jej Malý a na míč si naběhl nikým nehlídaný Luk.

Čížek a tentokrát nedal gólmanovi šanci – 2:0. Benešov měl míč častěji na svých kopačkách. V další fázi utkání se hrálo převážně mezi šestnáctkami. Hosté si vypracovali jednu příležitost, ale nebezpečí z kopačky Štěpána obrana zažehnala. Domácí vyučovali z produktivity a ochozy rozjásal ve 45. minutě Rulf – 3:0. Vstup do druhého poločasu domácí doslova zaspali a s přibývajícími minutami byl Benešov stále aktivnější. První varování pro Tachov přišlo v 54. minutě po hlavičce Hanouska.

O minutu později se měnil stav, když se trefil Žák – 3:1. Hosté byli na koni a hýřili aktivitou. Křivohlavý hlavičkoval těsně vedle, Hanousek střílel nad branku a dalekonosná střela Doseděla skončila těsně vedle tyče. Domácí se do vážnější akce dostali až v 74. minutě, kdy Hutta nůžkami vystrašil brankáře. O tři minuty později pálil Rulf ve slibné pozici do gólmana. To bylo ze strany domácích vše, co před brankou hostů vyprodukovali. Pak přišlo ze strany Benešova jedno varování za druhým.

V 80. minutě se proti střele Doseděla blýsk gólman Pták. Hanousek střílel nad branku, Doseděl hlavičkoval těsně vedle, střela Štěpána prověřila domácího gólmana. V 89. minutě snížil Žák na rozdíl jedné branky a hosté vrhli všechny síly do útoku. V nastaveném čase zahrával standardku gólman Capouch a Stoszek rozjásal benešovskou výpravu – 3:3. Chvíli na to přišel závěrečný hvizd rozhodčího. Šokovaní domácí hráči „popadali“ na trávník a v táboře Benešova propukla radost.

FK Tachov – SK Benešov 3:3. Poločas: 3:0. Branky: 23. Lad. Čížek, 25. Luk. Čížek, 45. Rulf – 54. a 89. Žák, 90. (+1) Stozsek. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: 2:1. Diváků: 250. TACHOV: Pták – Šácha (71. Janoušek), Luk. Čížek, Elijaš, Kaše – Habart, Hutta, Lad. Čížek, J. Viterna (86. Tušl) – Malý, Rulf.

Výsledky 20. kola: Hořovicko – Domažlice 1:2 (53. Bežo – 32. Mužík z PK, 81. Šot), Klatovy – Milevsko 0:6 (58., 62. a 66. Janouch, 22. Zach, 47. Sokolt, 86. Kodad), Vejprnice – Příbram B 2:4 (16. Multrus, 72. Kasl – 18. Rampa, 30. a 56. Brožík, 66. Šlapák), Vltavín – Prachatice 1:0 (17. Kodr), Motorlet – Votice 0:0, Admira – Třeboň 0:4 (43. a 71. Příhoda, 32. Sedláček, 63. vlastní), Strakonice – Meteor 4:3 (57., 69. z pen. a 89. z pen. Mrkvička, 51. Hanzlík – 42. Fíček, 75. Bareš, 84. Nejepsa).

Pořadí: 1. Motorlet 40, 2. Prachatice 39, 3: Vltavín 39, …, 5. Domažlice 35, 8. Tachov 28, …, 14. Příbram B 24, 15. Klatovy 14, 16. Vejprnice 9.

Více v úterním Tachovském deníku

12.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Městský úřad

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Jaroslav Kracík

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje.