Duel ve Staňkově rozhodl dvěma góly P. Pikl

Staňkov - Hrálo se další kolo fotbalové 1. A třídy.

13.4.2015

Ilustrační snímekFoto: DENÍK/František Hlas

Fotbalisté Chodského Újezdu naplnili úlohu favorita a ze Staňkova si odvezli tři body. O záchranu hrající domácí prohráli v klidném středu se pohybujícím Chodským Újezdem 0:2.

Od začátku utkání se hrálo vesměs mezi šestnáctkami. Staňkovští měli jednu příležitost, kterou zlikvidoval Slivoně. Hosté dvě, P. Pikl nedal v 37. minutě a tutovku zahodil i minutu před přestávkou.

„Od počátku utkání bylo vidět, že obě mužstva chtějí bodovat. Domácí dobře bránili a dlouhými nákopy hledali útočníky. Dost jsme faulovali a tím se dostávali pod tlak. Domácí byli při standardkách nebezpeční. Snažili jsme se kombinovat po zemi, nešla nám však druhá přihrávka. Ve 32. minutě jsme špatně zahráli rohový kop a byl z toho rychlý kontr. V závěru poločasu měl dvě šance P. Pikl," viděl první půli trenér hostů Jiří Dufka.

Do druhého poločasu vlétli domácí jako uragán a během pěti minut měli dvě obrovské šance. Po jejich neproměnění se ale zvedli hosté a začali mít navrch. „Domácí začali vadnout, chybovali náš tlak sílil. V 65. minutě přišel trestný kop J. Pikla, který gólman vyrazil a P. Pikl byl u míče první a uklidil ho do sítě. Valili se další útoky v 71. minutě nastřelil Trejbal spojnici. Domácí „vylezli" dál od své brány a v 77. minutě jim utekl P. Pikl, pohrál si s gólmanem a do prázdné prakticky rozhodl," viděl klíčové okamžiky zápasů kouč Chodského Újezdu. V závěru měli hosté příležitosti k navýšení skóre, ale L. Pikl mladší a J. Pikl své šance nevyužili.

„Utkání jsme zvládli herně i výsledkově. Výhra byla z mého pohledu naprosto zasloužená. Konečně nechyběla střela ze střední vzdálenosti. S výsledkem i hrou jsem spokojený," dodal Dufka.

TJ Staňkov – TJ Ch. Újezd 0:2
Poločas: 0:0. Branky: P. Pikl. Rozhodčí: Lhoták. ŽK: 1:3. Diváci: 55.

Ch. Újezd: Slivoně – Beneš, L. Pikl ml., Vejvoda, L. Pikl st., Trejbal, Vyskočil (81. Dufka), J. Pikl, Opava, P. Pikl ml., Jílovec (79. P. Pikl st.).

Muzeum zachránilo malovanou skříň, kterou někdo vyhodil

Přimda – Muzeum v Přimdě je muzeem vysloveně regionálním a zaměřuje se na exponáty, které dříve byly věcmi mnohdy všedními, na předměty každodenní potřeby. Muzeum se po loňské premiéře a slavnostním otevření pro veřejnost nyní připravuje na letošní sezónu.

Do křesla místostarosty Chodové Plané nově usedl Luboš Hlačík

Chodová Planá – Jednomyslná volba přítomných zastupitelů vynesla Luboše Hlačíka na post místostarosty Chodové Plané. Stejný počet hlasů před tím odvolal dosavadní místostarostku Zdeňku Štěchovou.

Zámek bude mít další nová okna

Tachov – Jedním z největších projektů, který v letošním roce čeká zámek v okresním městě, bude další výměna oken.

Chystá se bič na soukromé lékaře

Soukromých ambulancí je jako hub po dešti. Zbytečně prodražují výdaje pojišťoven, tvrdí ministerstvo zdravotnictví. Očaři, plicaři nebo ortopedové totiž často pracují „dvoukolejně" – kromě soukromé ambulance mají i úvazek v nemocnici. Podle vedení resortu si odtud „vyzobávají" nejlukrativnější pacienty. To zarazíme, plánuje poradce ministra Roman Prymula.