Dufkovo hochy zradila v Nepomuku koncovka

Nepomuk - Domácí Nepomuk porazil v dalším kole 1. A třídy Chodský Újezd 3:1.

8.9.2014

Ilustrační snímekFoto: DENÍK/František Hlas

K dalšímu zápasu fotbalové 1. A třídy zajížděli fotbalisté TJ Chodský Újezd do Nepomuku. Po domácí výhře se Stodem vládl v táboře příznivců optimismus a čekaly se další body. Opak byl pravdou. Hosté sice nesehráli špatný zápas, ale doslova propadli v koncovce a produktivnější domácí vyhráli 3:1.

V prvním poločasu se hrál vyrovnaný duel, příležitosti ke skórování byly k vidění před oběma brankami. „Vyloženější šance jsme ale měli my zásluhou P. Pikla, ale ten neměl potřebné štěstí v zakončení. V 26. minutě zahrál Nepomuk z trestného kopu míč do vápna, kde hlavičkoval Kozák a domácí tak z ojedinělé šance vedli 1:0. Měli jsme ještě příležitosti k vyrovnání, ale P. Pikl ani Pešta úspěšní nebyli," popsal klíčové okamžiky trenér hostů Jiří Dufka.

Ve druhém poločasu pokračovali hosté v dobrém výkonu a zaslouženě přišlo i vyrovnání. „Po velkém tlaku se dostal ke střele J. Pikl, gólman Baroch ji vyrazil přímo k nohám P. Pikla a ten míč poslal pohotově do branky," viděl vyrovnávací trefu trenér Chodského Újezdu. Jeho svěřenci měli stále navrch a přišel nedovolený zákrok domácích na P. Pikla v jejich pokutovém území. Penaltu ale Suchý neproměnil a jen tak potvrdil „mizernou" koncovku. Zákonitě přišel trest. Domácí z ojedinělého protiútoku nacentrovali před branku Slivoně, kde nezasáhl Kurčík míč a domácí šli opět do vedení. Snaha o vyrovnání ze strany hostů byla zřejmá, ovšem pozorně bránící Nepomuk už soupeře do žádné příležitosti nepustil. V závěru utkání ještě své vedení pojistil.

„Utkání bylo vyrovnané, ale domácím se dařilo proměňovat své příležitosti, nám nikoli. Proto domácí po zásluze vyhráli," zhodnotil stručně utkání Dufka.

FK Nepomuk–TJ Chod. Újezd 3:1
Poločas: 1:0. Branky: Baran, Kozák, Váňa – P. Pikl. Rozhodčí: Ruda. ŽK: 4:5. ČK: 0:1. Diváci: 80.

Ch. Újezd: Slivoně – Beneš, L. Pikl ml., Suchý, L. Pikl st., Trejbal, Vyskočil, J. Pikl, P. Pikl, Pešta, Kurčík.

8.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Hasiči se u vyhořelého domu v Chodové Plané domlouvali a připravovali na prohledávání uvnitř objektu.

Na místě shořelehého domu se mrtvola nenašla

Chyťte doktora! Nemocnice kupují studenty i za 100 000 korun

Ve Stříbře přivítali nové občánky

Stříbro - Obřadní síň stříbrské radnice hostila jednu z nejvýznamnějších událostí v roce. Slavnostně tady vítali nové občánky.

Zmatení řezníci či pekaři. Nevědí, zda mají povinně dávat účtenky

Příští týden už to nebude možné – odejít z prodejny bez toho, aniž by prodavač vytiskl účtenku s unikátním kódem.

Muzeum zachránilo malovanou skříň, kterou někdo vyhodil

Přimda – Muzeum v Přimdě je muzeem vysloveně regionálním a zaměřuje se na exponáty, které dříve byly věcmi mnohdy všedními, na předměty každodenní potřeby. Muzeum se po loňské premiéře a slavnostním otevření pro veřejnost nyní připravuje na letošní sezónu.

Do křesla místostarosty Chodové Plané nově usedl Luboš Hlačík

Chodová Planá – Jednomyslná volba přítomných zastupitelů vynesla Luboše Hlačíka na post místostarosty Chodové Plané. Stejný počet hlasů před tím odvolal dosavadní místostarostku Zdeňku Štěchovou.