Dufkovo hoši stáhli dvougólové manko, ale...

Horní Jadruž - Vstup do jarní části 1. A třídy Chodskému Újezdu nevyšel, prohrál s FK Svéradice 2:4.

10.3.2014

Vstup do jarní části 1. A třídy Chodskému Újezdu nevyšel, prohrál s FK Svéradice 2:4. Foto: DENÍK/František Hlas

První jarní zápas 1. A třídy nevyšel podle představ fotbalistům Chodského Újezdu. Za krásného slunečného počasí přivítali na svém pažitu tým z Klatovska FK Svéradice. Po čtvrthodině prohrávali domácí 0:2, do poločasu srovnal Chval, ale při výhodě jednoho hráče v poli inkasovali další dvě branky. Nakonec odešli poraženi 2:4.

Úvod začali domácí dobře a hned po necelé minutě mohl dát branku Ovčačík. V posledním momentu podklouzl a slabě zakončil. Pak velice nepřesně mířil Trejbal. Hosté začali přebírat otěže zápasu a domácím nevycházelo v té době téměř nic. Nepomáhala ani hlasitá pomoc trenéra Dufky z lavičky. Hosté pohrozili v desáté minutě, byl z toho pouze roh. Hlavička Makovce minula těsně levou tyč. O dvě minuty později zbytečně faulovala domácí obrana a rozhodčí Janda bez váhání neřídil penaltu. Tu s jistotou proměnil Jiřinec – 0:1. Na domácí padla tíha úvodního zápasu před svými diváky a hosté za chvíli po vedoucí brance trestali podruhé. To se parádně trefil z „trestňáku" Beránek. Tentýž borec mohl navýšit, ale nevyužil chybu Trejbala. Mířil vysoko nad.

Dufkovo hoši hráli špatně, nevycházela jim souhra, chyběla myšlenka. V 21. minutě mířil do náruče gólmana Soukupa slabě P. Pikl. Pak opět zahrával trestný kop Beránek, naštěstí pro domácí mířil pouze do rukavic Slivoněho. Když ve 32. minutě sebral míč bekovi hostů Chval a snížil na 1:2, věřili diváci, že se zápas otočí. Vyrovnat mohl nejen Chval, ale i P. Pikl. Ten na ostrý centr Ovčačíka byl bohužel krátký. Čtyři minuty před půlí se domácí „fans" dožadovali penalty za faul na Peštu, ale rozhodčí zákrok posoudil, tak že se pokračovalo dále ve hře. Když naskočila poslední minuta poločasu sebral podruhé bekům hostů míč Chval a vyrovnal na poločasových 2:2.

Úvodní minuty druhé půlky byly rozhárané, domácí více gestikulovali než hráli a fotbal šel občas stranou. Po hodině hry se chvíli nehrálo, to když se srazili společně P. Pikl a hostující Jiřinec. Po několika vteřinách hra pokračoval dále. V 63. minutě přišel ostrý zákrok Vonáška a arbitr Janda jej poslal nekompromisně pod sprchy. To měla být výhoda pro domácí. Jak se ale ukázalo, byli to hosté, kteří byť v deseti Kábou a Beránkem potrestali chyby a otočili stav utkání ve svůj prospěch na 2:4. Domácí se sice snažili o zvrat, ale špatnou hrou už zápas nedokázali zvrátit. Naopak Kába mohl navýšit. Jeho střela šla nad břevno branky Slivoně. Body za výhru zaslouženě získali hráči FK Svéradice.

TJ Chod. Újezd – FK Svéradice 2:4
Poločas: 2:2. Branky: 32. a 44. Chval – 12. Jiřinec (PK), 15. a 76. Beránek, 67. Kába. Rozhodčí: Janda. ŽK: 4:3. ČK: 0:1 (63. Vonášek). Diváci: 150.

Ch. Újezd: Slivoně – Beneš, L. Pikl ml., Suchý, L. Pikl st., Trejbal (75. Hanko), Ovčačík, J. Pikl, Chval, P. Pikl, Pešta (82. Kurčík). Trenér J. Dufka.

Stanislav Sýkora

Honocení trenéra Dufky najdete v úterním vydání Tachovského deníku.

10.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

Chodské Svatojánské zámecké slavnosti a Mistrovství světa v koulení pivních sudů.

Mistrovství v koulení sudů míří do Chodové Plané

Jakub Davidík po doběhu závodu v Regensburgu.

Jakub Davidík překonal další český atletický rekord

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Školáci z prvního stupně soutěžili v atletice

Stříbro – Třiadvacátý ročník atletických závodů žáků prvního stupně základních škol okresu Tachov se uskutečnil na stadionu TJ Baník Stříbro.

Karlovarský kraj – Bouřka, která zasáhla v noci ze čtvrtka na pátek převážně Karlovarsko, za sebou nechala desítky popadaných stromů. Většina událostí se stala během osmé hodiny večerní a půlnocí, bylo tak nutné záchranné práce řešit postupně.