FK Tachov přivezl z derby s Domažlicemi tři body

Tachov, Domažlice – Další kolo České fotbalové ligy nabídlo západočeské derby mezi Jiskrou Domažlice a FK Tachov. S odhodláním vrátit domažlické Jiskře smolnou porážku ze srpna, kdy výborně hrající Tachov doma prohrál 0:1, odjížděli v sobotu tachovští fotbalisté do metropole Chodska.

19.3.2017

Důležité utkání České fotbalové ligy tachovští fotbalisté (v červeném) zvládli, v Domažlicích vyhráli 2:3.Foto: Deník / Kohout Jiří

A odhodlání bylo vidět, řada tachovských hráčů také dres Jiskry oblékala, takže motivace ukázat se byla více než evidentní.

PRVNÍ POLOČAS

Tachov se Domažlic nezalekl a od úvodního hvizdu rozhodčího Lercha se předváděl ofenzivní hrou. Prakticky během celého prvního poločasu Jiskru k ničemu nepustil, Domažličtí se před Houdkovu branku dostávali sporadicky, ale větší příležitost si vypracovat nedokázali.
Hosté se ujali vedení už v sedmé minutě, kdy nejprve střílel Kyndl. Domažlický brankář Švihořík si s jeho střelou ještě poradil, ale vzápětí musel čelit dalšímu nájezdu Tachovských. Došlý přihrál nehlídanému Hoffmannovi a ten zleva zhruba z patnácti metrů otevřel skóre – 0:1.
Tachov pokračoval v režii hry, ale také Domažlice se pokoušeli dostat do šestnáctky svého soupeře. Příležitost měla Jiskra po čtvrthodině hry, kdy Mužík kopal trestný kop a při následné skrumáži se gólman Tachova Houdek ocitl na zemi, otřesen po tvrdém střetu.

V další fázi poločasu převzali taktovku opět hosté, ve 21. minutě vyslal nebezpečnou střelu Hoffmann, ovšem do náruče Švihoříka. O několik minut později protáhl domažlického brankáře kapitán Tachova Matas, jeho přízemní střela ale mířila vedle. Ještě předtím Tachov reklamoval penaltu, když brankář domácích ve skluzu fauloval Dvořáka. Ve 33. minutě našel Došlý Kyndla a ten to zkoušel na branku domácích nadvakrát, jeho druhou střelu už Švihořík chytil.

Další gólovou situaci si Tachovští schovali na 40. minutu, kdy se po Knakalově centru a následném závaru před brankou ocitl domažlický gólman na zemi, k míči se dostal Matas a s přehledem zavěsil do prázdné branky – 0:2.

DRUHÝ POLOČAS

Ve druhém poločase byla z počátku patrná snaha domažlických hráčů, kteří určitě v šatně neslyšeli slova chvály, o změnu režie hry, ale tachovští fotbalisté si do zápasu nenechali příliš mluvit. Nadále pokračovala jejich ofenzivní převaha.
Tu naznačil nejprve Hradecký, který vypálil z dvaceti metrů, ale střela šla mírně nad pravý roh domažlické branky. Dvakrát vystřelil na soupeřovu branku také Došlý, ale domácí brankář byl pokaždé na správném místě.

Větší šanci si Domažličtí vytvořili v 53. minutě, kdy centroval Průcha a následnou Černého střelu pohotově odvracel Knakal na rok, vzápětí dobře zasahoval Houdek. Domažličtí postupně nabírali síly, ale po hodině hry přišla další šance Tachova. Po Knakalově autu se k míči dostal Kyndl a ten z šestnácti metrů zvýšil střelou k tyči – 0:3.

Derby mělo do té doby jednoznačný a poněkud překvapivý průběh, jenže domácí se nechtěli vzdát a odejít z prestižního zápasu s ostudnou porážkou. Nadále čelili valící se ofenzivní hře Tachova. Dočkali se až čtvrt hodiny před koncem. V 76. minutě se prodral mezi bránícími hráči Tachova domácí Hejda, přihrál Černému, který zblízka skóroval do prázdné branky – 1:3. Černý byl o minutu později u další šance domácích, tentokrát pálil z šestnáctky, ale míč Houdkovu branku minul.

DRAMATICKÝ ZÁVĚR

Jiskra postupně začala vyvíjet tlak a mírně přebírat iniciativu, ale tachovští fotbalisté dál pokračovali v útočných výpadech do vápna soupeře. Jedenáct minut před koncem vyrazil domácí brankář střelu střídajícího Kropáčka.

V 82. minutě udělali hostující obránci chybu, k míči se dostal domácí Ruml, centroval na Černého a ten míč lehce předal Roubalovi. Situace byla podobná gólové šanci, při které Domažlice daly svůj první gól a ani tentokrát neodešli domácí s prázdnou – 2:3.

Tachov se najednou, osm minut před koncem, mohl začít bát o tři body, ke kterým měl ještě patnáct minut před koncem zápasu tak blízko. Domácí fotbalisté se dostali v poslední fázi hry do tlaku, ale hostující tým se nenechal vyvést z míry, hráči Tachova se snažili v posledních minutách hry co nejvíce odvracet míče ze svého pásma a pokoušeli se o rychlé protiútoky. To přineslo své ovoce, do závěrečného hvizdu rozhodčího, který nastavil čtyři minuty, se již skóre nezměnilo a Tachov si tak ze stadionu Na Střelnici odvezl tři velmi důležité body.
I přes deštivé, větrné a chladné počasí si cestu na domažlický stadion našlo 360 diváků, kteří mohli být s hrou, zejména ve druhém poločase, spokojeni. Desítky lidí přijely také z Tachova.

FK Tachov čeká v sobotu další silný soupeř, FK Dobrovice. Zápas se koná 25. března od 15 hodin.

19.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

OŽIVENÉ PROHLÍDKY v Kladrubech
24

Návštěvníci benediktinských prohlídek kladrubského kláštera cestovali časem

Pivo Aurosa se prodává v třetinkové lahvi s růžovým nádechem.
5

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

FOTOGALERIE: Houslista Jaroslav Svěcený podpořil obnovu kostela

Stráž – Charitativní koncert na podporu obnovy kostela sv. Václava ve Stráži přilákal v neděli řadu návštěvníků nejen z obce, ale i ze širokého okolí.

Nádvoří Krasíkova ovládli rytíři, sokolníci i divadelníci

Kokašice/Krasíkov – Počasí jako na objednávku přálo organizátorům oslav Historických slavností Svaté Máří Magdalény aneb 790letého výročí od první písemné zmínky obce Kokašice.

Požár způsobil škody za milion

Skviřín – Během sobotního odpoledne vyjížděly hned čtyři jednotky hasičů k požáru, který zachvátil zemědělský stroj u obce Skviřín.

Víchovští pořádali netradiční pouť

Jakoubkovu pouť ve Víchově pořádá už sedmým rokem občanské sdružení Víchov jako připomínku rodiště mistra Jakoubka ze Stříbra.