Florus a Demjan dali dva góly

Město Touškov - Fotbal-1:A třída: Přestřelka v Městě Touškově skončila výhrou stříbrského Baníku 3:6.

12.11.2012

Klíčové utkání 1. A třídy fotbalisté B. Stříbro zvládli na jedničku. V Městě Touškově zvítězili po gólové přestřelce 3:6.

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný a skóre utkání se měnilo až ve 23. minutě, kdy se trefil domácí Šiml. Baník si vypracoval slibné příležitosti, ovšem Florus a Vraštil nedali. Přesto se hosté dočkali vyrovnání ve 34. minutě. Ve vzdušném souboji se prosadil důrazný Demjan a hlavou vyrovnal – 1:1. Tímto stavem také skončil první poločas a do druhého lépe vstoupili stříbrští fotbalisté.

Ve 48. minutě po akci Jareše skóroval Petraška – 1:2. O tři minuty později už to bylo pro Baník ještě veselejší. Vraštil s Florusem se snažili dopravit míč do sítě až se to posledně jmenovanému povedlo – 1:3. Jenže nemá se dlouho slavit, po třech minutách domácí Zajíčkem snížili – 2:3. Baníku ale vyšel dokonalý kontr a v 54. minutě už to bylo zásluhou Vraštila opět o dvě branky – 2:4. Bláznivá gólová přestřelka pokračovala v 61. minutě, kdy svou druhou branku v utkání dal Florus – 2:5. Diváci se rozhodně nenudili, protože neuplynuly ještě tři minuty a domácí vykřesali Hauerem opět naději – 3:5. Domácí se tlačili do útoku a Baník měl slibné příležitosti do otevřené obrany. Obrana hostů ale Touškov do vážnější příležitosti nepustila a nedovolila tak zdramatizovat průběh utkání. Konečnou podobu výsledku dal v 87. minutě svou druhou trefou Demjan – 3:6.

„Hodně podobné utkání jako doma se S. Svéradice. Tentokrát se nám ale dařilo v koncovce. Inkasovali jsme po našich chybách hodně laciné branky. Jinak soupeř si sám vyloženou příležitost nevypracoval. Byl to oboustranně útočný fotbal, my ale měli více šancí a tentokrát je také proměnili. Kluci si dokázali, že se umí gólově prosadit a věřím, že jim sebevědomí vydrží do domácího zápasu s Nýrskem," řekl k výkonu mužstva Baníku trenér Jaroslav Patočka.

S. Město Touškov – B. Stříbro 3:6
Poločas: 1:1. Branky: Hauer, Zajíček, Šiml – Demjan 2, Florus 2, Petraška, Vraštil. Rozhodčí: Bína. ŽK: 0:1. Diváci: 80.

Baník: Bláha – Blažek, Bůžek, Demjan, Průša, Šaman, Petraška, Vraštil, Týr, Jareš, Florus. Střídali Charvát a Balogh.