Mladík Dominik Bednář byl k neudržení

PŘEŠTICE - Mužstvo B. Stříbro vyhrálo v Přešticích 2:1

8.10.2007

ilustrační fotoFoto: vlp

Po vítězném domácím zápase s FC Rokycany zajížděli fotbalisté B. Stříbro k dalšímu utkání Přeboru Plzeňského kraje do Přeštic. Stříbrští zvítězili 2:1 a do tabulky si připsali důležité tři body.

Trenér Baníku Milan Tůma nemohl pro zranění počítat s gólmanem Kostelníčkem, R. Dykem, Šamanem a Jarešem. V táboře stříbrských příznivců tak převládaly pesimistické prognózy. O to větší a příjemnější bylo jejich překvapení. Všichni kdo vážili cestu do Přeštic nelitovali. Baník i bez několika stálých opor zabojoval a také jeho zásluhou se hrál v Přešticích kvalitní fotbal. Ve 12. minutě unikl domácí obraně Bednář a předložil Cvachoučkovi, jenž z ´pětky´ šanci na vedoucí branku nepřetavil. Průběh zápasu ovlivnila 24. minuta, kdy byl nedovoleně zastaven Mičkou přeštický Krs. Ten neudržel po přerušení hry nervy na úzdě a do stříbrského hráče vrazil. V ruce rozhodčího Kafky uviděl oprávněně červenou kartu. Pokud do té doby bylo Stříbro aktivnější, po této situaci se nepochopitelně stáhlo a přenechalo iniciativu domácímu týmu. Převážně se ale hrálo mezi šestnáctkami. Výjimkou byla 37. minuta, kdy se opět uvolnil výborně hrající Bednář, našel Cvachoučka a tentokrát jeho hlavička rozvlnila síť – 0:1. V závěru poločasu musel řešit trenér Baníku další nepříjemnost. Ze hřiště odkulhal zkušený obránce Houdek a na jeho post se postavil mladíček Valena, jenž rozhodně nezklamal.

Po změně stran přišla hned v první minutě chyba hostující obrany a srovnání skóre zabránil Józa. Oslabení domácí se ale v dalších minutách nedokázali v koncovce prosadit, když jedinou šanci zlikvidoval výborný Józa. Po hodině hry přeštickou obranu opět ´vyučil´ mladý Bednář. Jeho únik po pravé straně a následnou přihrávku zúročil ve dvoubrankové vedení P. Andrle – 0:2. V 65. minutě přišla nejpohlednější akce zápasu. Petr Andrle uvolnil Kasla, který míč minul a před Bednářem byla prázdná přeštická svatyně. Střela z jeho kopačky skončila nad brankou. O minutu později se naplnilo rčení nedáš, dostaneš. Po standardní situaci se hlavou trefil Štefl – 1:2. Domácí se snažili o vyrovnání, ovšem Józa je ve dvou vypracovaných příležitostech ´vychytal´.