Lopotárna viděla ostudný výkon Baníku

PLZEŇ - Mužstvo Rapidu Plzeň porazilo B. Stříbro 7:1

29.10.2007

Ilustrační fotoFoto: Deník/Rudolf Muzika

Měl to být podle prognóz vyrovnaný souboj o střed tabulky. Místo toho si Baník z Lopotárny odvezl od Rapidu Plzeň prohru 7:1 po poločasu 2:1.

Domácí tým šel do utkání zdravě nabuzený a svého soupeře válcoval. První poločas ještě skončil pro Baník milosrdným skórem, když Rapid potrestal jen dvě chyby. Ve 22. minutě se trefil Kovařík, jenž si na své konto připsal do konce utkání ještě čtyři branky. Ve 26. minutě přišla další chyba ve středu hřiště a domácí opět trestali – 2:0. O minutu později sice snížil Kasl na 2:1, ale to bylo vyjma střely Vágnera ze strany Baníku vše. Józa v jeho brance se blýskl dvěma zákroky a zachránil tak hosty od pohromy. Při další šanci Rapidu se míč nevešel mezi tyče.

Po změně stran už ve 49. minutě ´namazal´ P. Andrle Kovaříkovi a bylo to 3:1. Mezi 51. a 60. minutou dal o sobě vědět domácí Kovařík a rázem to bylo 5:1. Šestý gól do sítě Baníku padl v 76. minutě, kdy Rapid doslova ´rozebral´ stříbrskou obranu – 6:1. Kalich hořkosti si hosté vypili o dvě minuty později. Kasl si v pokutovém území počínal nedovoleně a Plzeňané kopali penaltu. Stav 7:1 vydržel až do konce, i když si domácí příznivci přáli pověstnou desítku. Baník se za druhý poločas zmohl na střelecké pokusy. Vágner, Jareš a Uhlíř ale úspěšní nebyli.