Série Jiskry bez porážky skončila na hřišti Sparty

DLOUHÝ ÚJEZD - V okresním derby 1. B třídy zvítězila Sp. Dlouhý Újezd s J. Bezdružice 3:0 (1:0)

9.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

V osmém kole 1. B třídy zajížděla dosud neporažená Jiskra Bezdružice na hřiště lídra soutěže Sparty Dl. Újezd. Domácí jí připravili první porážku v poměru 3:0.

Průběh zápasu ovlivnila situace z páté minuty, kdy byl vyloučen za nedovolený zákrok hostující brankář Londa. Ve druhé minutě zahrával domácí Veleta trestný kop a míč skončil na břevně. Na místo Londy musel do brány Holík, který hned co nastoupil, vyrazil střelu domácích a následně zneškodnil nadvakrát šanci Tomáše Bukvy. Sparťané se usadili na půli hostů a bylo pouze otázkou času, kdy se brankově prosadí. Ve 20. minutě dobrou střelou protáhl Holíka domácí Veleta. Hned po něm přestřelil Sňozík. Potom dali o sobě vědět Tomáš Bukva a znovu Sňozík. Jiskra byla pod stálým tlakem. Až ve 32. minutě slabě z otočky střílel Gengel. Následně utekl domácí obraně nejlepší hráč hostí Tomáš Blažek, ale sparťané odvtátili se štěstím na roh. Tři minuty před koncem poločasu Zeman uvolnil Tůšu a Sparta vedla – 1:0.

Po změně stran začali lépe domácí. Střídající Šašek hlavičkoval těsně vedle. Hosté jakoby se semknuli a začali hrát svůj fotbal. Gengel slabě hlavičkoval do náruče zkřehlého Mrázka. Po něm Bastl opět hlavou těsně vedle. V 63. minutě chybovala Jiskra v obraně a kapitán Zeman skóroval – 2:0. Pak na chvíli vzplanuly emoce u střídaček obou týmů, ale na vině bylo několik nepřesností rozhodčího L. Kříže. Netrestal ostřejší zákroky, ale hra se naštěstí uklidnila. Nastal mír i na lavičkách týmů. V 69. minutě našel Zeman Tomáše Bukvu a ten svým premiérovým gólem v dresu Sparty stanovil konečný výsledek - 3:0. Závěr už se dohrával v poklidu. Šanci měl hostující Houser a střele Lukáše Blažka zabránil skluzem Kozák.

Rozhodčí: L. Kříž. ŽK: 3:2 ČK: 0:1 (5. Londa). Diváci: 130.

DL. ÚJEZD: Mrázek - Sňozík, L. Marek, J. Švábek, Tribula, Stoklasa, Veleta, Zeman, Tůša, Jakub Bukva, T. Bukva. Střídali Kozák a Šašek. Trenér Sobotík.

BEZDRUŽICE: Londa - Komárek, T.Blažek, Bastl, Gengel, Kalista, L. Blažek, Hvízdal, M. Sládek, M. Blažek, Svoboda. Střídali Holík, Houser a J. Sládek. Trenéři Gengel a Jaroš.

Radek Sobotík, trenér Sparty – „Utkání ovlivnilo brzké vyloučení hostujícího brankáře. Převahy jsme využili bohužel až v samotném závěru první půle. Hra byla místy tvrdá, ale jinak se hrálo se korektně. Ve druhé půli jsme byli jasně lepší. Hráli jsme s větší vůlí po vítězství, více kolektivněji. Musím pochválit i hráče z lavičky, bylo to vítězství celé party. Děkuji rovněž divákům za skvělou fotbalovou kulisu.“

Václa Jaroš, trenér Jiskry – “Utkání ovlivnilo vyloučení brankáře Londy v samotném úvodu utkání. Potom už naše hra neměla koncentraci, Sparta toho využila a vyhrála zaslouženě.“

Tomáš Bukva (střelec prvního gólu za Spartu) – “Výborný zápas. Tvrdý a hraný s velkým nasazením. Jezdilo se nahoru dolů celých 90 minut. Soupeř ukázal svoje kvality.“

Tomáš Blažek (hráč J. Bezdružice) – “Rozhodlo brzké vyloučení našeho gólmana. Chtěli jsme uhrát alespoň bodík, ale to se nepodařilo. Máme velkou marodku, chybí nám mnoho hráčů, domácí vyhráli zaslouženě.“

9.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Dvorek nabídne hudbu i divadlo

V prostorách Jízdárny ve Světcích se uskutečnil čtvrtý koncert cyklu Dveře Jízdárny dokořán.
10

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Tachov – Vydýchaný stojící vzduch na chodbách Městského úřadu v Tachově, který návštěvníky ničil při návštěvě budovy především v letních měsících, je minulostí.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje.