VYBRAT REGION
Zavřít mapu

M. Vocelka: Hlášení výsledků beremena svá bedra, rozhodčí už byli poučeni

TACHOV - Rozhovor s předsedou komise rozhodčích OFS Tachov Milanem Vocelkou

28.2.2008
SDÍLEJ:

Milan VocelkaFoto: DENÍK/František Hlas

Fotbal bez rozhodčích se nedá hrát a právě oni jsou nejvíce propíraní. Nově zvolená komise rozhodčích pod vedením předsedy Milana Vocelky má za sebou první zatěžkávací test. Připravila pro své kolegy jednodenní seminář, který byl podle slov předsedy výkonného výboru OFS Tachov Václava Přibyla velmi dobře zorganizovaný a měl kvalitní náplň. Stávající předseda komise Milan Vocelka ale našel i vady na kráse.

S čím byla nespokojenost? Nejsem spokojený s účastí. Z devětadvaceti rozhodčích jich chybělo sedm. Chápu, že pracovní povinnosti jsou přednější, ale termín byl znám dlouho předem. Mohli si to zařídit. Vrcholem bylo, že dva rozhodčí se ani neomluvili.

Můžete prozradit jejich jména? Nezlobte se, ale teď určitě ne. V komisi budeme teprve všechno řešit. Neznáme zatím důvod jejich nepřítomnosti a do té doby bych nechtěl nic říkat. Chci, abychom si s nimi nejdříve promluvili osobně.

Jak bude nová komise řešit neúčast některých rozhodčích na semináři? Nechci předjímat, ale s největší pravděpodobností pokutou. V současné době nemáme tolik rozhodčích, abychom jim pozastavovali delegace. Na druhé straně to ale nesmí nikdo zneužívat. Chybějící arbitři musí absolvovat zkrácený program semináře. S určitostí mohu říct, že je čeká písemný test. Když jsme u těch testů.

Jaké byly výsledky? Je to každý rok stejné. Jsou rozhodčí, kteří absolvují testy bez chyby a někteří jich třeba vyrobí patnáct.

Jinak s průběhem semináře vládla spokojenost? Myslím si, že komise odvedla poctivou práci a program semináře byl na velmi dobré úrovni. Klukům přednášel předseda pravidlové komise Jiří Kureš, jenž je u nás největší kapacitou a jeho přednáška rozhodně nenudila. Nově jsme zařadili zdravovědu. Podnětná byla i diskuse za přítomnosti předsedy svazu a předsedů disciplinární a sportovnětechnické komise. Myslím si, že si přítomní měli ze semináře co vzít. A to je dobře, čeká nás těžké jaro.

Takže jste nakonec odjel ze semináře s dobrým pocitem? Tak do něho mě něco chybělo. Mrzelo mne, že se semináře nezúčastnili bývalí členové komise. Chtěli jsme jim za jejich práci poděkovat a předat jim malou pozornost. Neobjevil se také nikdo z delegátů, kteří jsou na listině OFS Tachov.

Nemohu si na závěr odpustit otázku ohledně hlášení výsledků rozhodčími. Bezprostředně po rozhodnutí výkonného výboru jste s ním ani vy nesouhlasil. Jak se na vše díváte s odstupem času? Problém byl v prvopočátku v tom, že výkonný výbor direktivně rozhodl a já jsem byl vaší otázkou, co rozhodnutí říkám, překvapen. Moje stanovisko tak bylo stejně jako mých kolegů negativní. Nejdříve jsme si vše vysvětlili s předsedou svazu v komisi a také na semináři už nebylo ze strany rozhodčích připomínek. Jsou oboustranně nastavená nějaká pravidla, která budeme respektovat. Hlášení výsledků bereme na svá bedra a rozhodčí už byli na semináři patřičně poučeni.

Autor: František Hlas

28.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Ve Ctiboři se konal tradiční Memoriál Františka Žejdla a Memoriál Ing. Josefa Dvořáka
19

Obrazem: Dobrovolní hasiči soutěžili ve Ctiboři

Chystají výstavu výpěstků

Sulislav – Malý sálek sulislavského pohostinství bude hostit nevšední výstavu. Jde o výstavu ovoce a zeleniny a k vidění bude 26. a 27. srpna. 

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení