Fotbalisté Tatranu neudrželi dvoubrankové vedení

Tachov - Příprava: Mužstvo T. Přimda remizovalo v Tachově na umělce se Slavií Vejprnice 2:2.

6.2.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/František Hlas

Fotbalisté T. Přimda si pozvali k první herní přípravě účastníka Fincentra krajského přeboru, Slavii Vejprnice. Utkání na umělé trávě v Tachově skončilo remízou 2:2.

Od úvodního hvizdu byla na hráčích obou týmů vidět nerozehranost. Fotbalisté z podhradí začali právě s přípravou a na jejich hře to bylo patrné. Vázla kombinace, bylo mnoho nepřesných přihrávek. Hosté z Plzeňska na tom byli o poznání lepší. Hlavně v první půli měli častěji míč na svých kopačkách, ale i jim v této fázi přípravy chybí hodně k herní dokonalosti. Dvakrát byl v šanci vejprnický Myslík, ale vždy špatně zakončil. Tatran se dostal jednou do pěkné akce a hned z toho byla zásluhou kanonýra Tatranu Jana Hečka vedoucí branka – 1:0.

Druhá půle byla vyrovnanější, hrálo se většinou ve středu hřiště bez vážnějšího ohrožení obou branek. V 68. minutě špatně četl hru vejprnický obránce a doslova „namazal“ Zámečkovi, jenž trefil z první a bylo to rázem 2:0 pro Přimdu. O deset minut později Přimdští zbytečně faulovali ve vlastní šestnáctce a nařízený pokutový kop se štěstím proměnil Heller – 2:1. Tatran polevil a Vejprničtí se po dalším zaváhání obrany Tatranu dočkali zásluhou Myslíka vyrovnání. V závěrečných minutách měli blíže k výhře hosté, ale stav už se nezměnil.

„Byl to náš první přípravný zápas. Škoda, že jsme nemohli nastoupit kompletní. Máme v kádru některé nové hráče a potřebujeme aby se mužstvo co nejdříve sehrálo. Samotný zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře, ale po chybách v obranné činnosti jsme ztratili slibné vedení. Jsem ale spokojený, dokázali jsme hrát s účastníkem přeboru rovnocennou partii,“ zhodnotil zápas prezident Tatranu Ján Sopko.

T. Přimda – Sl. Vejprnice 2:2

Poločas: 1:0. Branky: 38. Jan Hečko, 68. Zámeček – 78. Heller (PK), 83. Myslík. Rozhodčí: Lhotka. Diváci: 10.

Přimda: Landrgott – Sopko, Růžička, P. Brouzda, Coufal, Karásek, Zámeček, Malý, Mihál, Opava, Jan Hečko. Střídali Krýsl a Teplárek. Trenér Sopko.