KLATOVY
Po středečním vítězství 5:0 nad Startem Luby přivítali v sobotu klatovští fotbalisté v generálce na divizní sezonu v minulé sezoně třetiligový Tachov, který se pro nadcházející sezonu kvůli zkrácenému rozpočtu přihlásil jen do krajského přeboru.

Klatovy – Tachov 1:2

Domácí vyhráli první poločas gólem Michala Lukeše, který se zjevil sám na malém vápně a přesnou hlavičkou k tyči proměnil centr v úvodní branku. Ve druhé půli ale Tachov skóre otočil a připsal si vítězství 2:1.

„Zápas se nám vůbec nepovedl, soupeř byl lepší, agresivnější, živější. My jsme si zbytečně komplikovali hru, ztráceli jsme míče, vymýšleli jsme, že budeme dávat finální přihrávky z půlky, tím pádem to bylo všechno nepřesné. Ve finále jsme ve druhé půli udělali dvě individuální chyby, po kterých nás soupeř potrestal. Doufám, že to pro nás bude poučením, protože takhle hrát prostě nemůžeme,“ zhodnotil zápas trenér Klatov Milan Dejmek.

Sestava Klatov: Rojík (65. Sklenář) – Cibulka, Janda, Mészáros (45. Vojtko), Dolanský – Diviš, Kotrba, Pavlovič (70. Marek), Krásný (45. Szedmák) – Bezděk (75. Vlček), Lukeš.

SUŠICE
Cílem Sušických po sestupu z divize je stabilizovat tým a hrát v krajském přeboru důstojnou roli. Před prvním soutěžním zápasem v Nýrsku se v sobotu dobře naladili v posledním přípravném zápase na hřišti účastníka 1. A třídy v Mochtíně.

Mochtín – Sušice 1:4 (0:3; branky: J. Pretzelmayer – Vašák 2, Skrbek, Klíma).

Hosté rozhodli o své výhře již v prvním poločase, když dokázali po precizně zahraných standardních situacích vstřelit tři branky. Mochtín po přestávce snížil v 54. minutě na 1:3. Kontaktní gól mohl vzápětí vsítit kapitán Jiří Dolejš, ale jeho hlavička jen těsně minula Gillovu bránu. Ve zbytku utkání byly šance na obou stranách, ale trefil se jen hostující Klíma. Parádní střelou z 20 metrů do „šibenice“ uzavřel skóre na 4:1 pro Sušici.

„Do zápasu jsme šli bez stopera Tomáše Vichra, obránce Tomáše Fuchse a záložníka Jana Skály. Přesto naše hra byla dobrá, i když se tam objevovaly úseky, kdy jsme přestali hrát. Výhra je před zápasem v Nýrsku super,“ těšila úspěšná generálka sušického gólmana Karla Gilla.

Sestava Sušice: Gill – Bachroň, Skrbek, Kodýdek, Čanecký – Brabec, Halas, Klíma, Hájek – Vašák, Varga. Střídali: Špička, Novák, Kindelmann.

Sestava Mochtína: Kodeš – Žiak, Gajdušek (Staněk), Cihlář, Bejvl – J. Dolejš, Velek (Šafránek), Smolík (T. Dolejš), V. Pretzelmayer – Čeleda, J. Pretzelmayer.

LUBY
K závěrečnému přípravnému utkání si Luby v sobotu na své hřiště pozvaly účastníka 1. B třídy Slavoj Koloveč a po porážce s Klatovy se před startem krajského přeboru naladily vítězně.

Luby – Koloveč 4:0 (1:0; branky: Cole, Čipera (PK), Vejskal, K. Křížek).

„Zkoušeli jsme ještě poslední varianty v sestavě, protože kvůli zaneprázdnění hráčů téměř každý zápas hrajeme na třech čtyřech postech s jinými hráči. O základní sestavě mám ale už víceméně jasno. V přípravě jsme měli těžké soupeře, hráli jsme s divizními Přešticemi a Klatovy, v generálce jsme zvolili lehčího soupeře, abychom doladili poslední detaily. Vyhráli jsme a teď už se můžeme soustředit na první ostrý duel, který nás čeká v sobotu v Horní Bříze,“ řekl ke generálce lubský trenér Vladislav Smolík.

NÝRSKO
V kombinované sestavě odehrálo Nýrsko generálku na půdě Strážova, který v minulé sezoně sestoupil z 1. B třídy. Favorizovaní fotbalisté Nýrska si s účastníkem okresního přeboru poradili a mohou už vyhlížet první soutěžní zápas nového ročníku krajského přeboru, ve kterém přivítají tuto neděli doma exdivizní Sušici.

Strážov – Nýrsko 1:6 (1:4; branky: 28. Chaluš – 27. Kohout, 30., 37. a 53. Rubáš, 45. I. György, 89. T. György).

Hosté potvrdili roli favorita a byli po celé utkání lepší v kombinaci i nebezpečnější v koncovce. O výsledku rozhodla desetiminutovka mezi 27. a 37. minutou, kdy viděli diváci čtyři branky, z toho tři v síti domácích. Strážov se po přestávce zlepšil, své šance ale nedokázal proměnit. Tu největší měl v 55. minutě z penalty, ale v souboji brankářů mezi exekutorem Dominikem Šítem a gólmanem hostů byl úspěšnější Moravec, který penaltu chytil. Když v 86. minutě domácí ze závaru před brankou hostů nastřelili jednou břevno a dvakrát tyč, přišel pro ně v poslední minutě trest, kdy Tomáš György střelou z 35 metrů do opuštěné branky uzavřel skóre tohoto duelu.

Sestava Strážova: Šít – Hosnedl, Uruba, Frous, J. Vališ – Flodr, Pangerl, Soušek, Chaluš – Kološ, Linkeš. Střídali: Franc, Štancl, Kalista.

Sestava Nýrska: Moravec – Švůgr, Kajínek (46. Hvězda), Bastl – Antonovics, – Pavlík (46. Valenta), T. Gÿorgy, I. György – Kohout, Výtisk, Rubáš (54. Jarko).

DALŠÍ ZÁPASY
Mochtín – Janovice 13:7 (4:3; branky: Babka 3, J. Pretzelmayer 2, Cihlář 2, Šafránek 2, Žiak, Smolík, Staněk, vlastní – Hájek 2, Šlegl, Jůzek, Urban, Petruška, vlastní). Horažďovice – Chanovice 4:6. Hradešice – Sušice B 0:3 (branky: Farták 2, Pavel Hubáček). Pačejov – Bělčice 2:4 (1:0). Velhartice – Vrhaveč 3:7 (2:2; branky hostů: M. Skřivánek 2, Kaňák, F. Hrach, J. Skřivánek, P. Reitmajer, Kozák). Mochtín B – Kolinec 3:3 (0:2; branky: 66. Smolík, 85., 87. J. Pretzelmayer – 4. (PK), 51. J. Horák, 15. Tománek). Žihobce – TJ Sušice C 1:9 (branky hostů: Kratejl 4, Kulhánek, P. Mottl, Vinický, Sotona, Macháček).