Sobotní generálka na divizní premiéru v Prachaticích skončila pro tachovský tým neslavně. Domácí inkasovali devět gólů a odešli tak po souboji s třetiligovou V. Plzeň B z trávníku s pořádným výpraskem. Výsledek 2:9 hovoří za všechny komentáře. Tachované zahájili s velkým respektem a mladí Viktoriáni šli už v osmé minutě Mlikou do vedení – 0:1. O tři minuty později se vyznamenal Makó, jenž kryl nebezpečnou střelu Leitla. Na druhé straně střílel nad branku Rulf. Skóre se opět měnilo v 17. minutě, kdy po závaru před brankou Tachova nejdříve úspěšně proti střele Staňka zasáhl gólman, ale na dorážku Mlika byl krátký – 0:2. Další gólovou šanci Plzně zastavil zdvihnutý praporek asistenta rozhodčího.

Domácí příznivci se dočkali ve 23. minutě , kdy po centru Habarta přesně hlavičkoval Luk. Čížek – 1:2. Blízko k vyrovnání měl ve 29. minutě Chval, ale sám před gólmanem míč hlavou netrefil přesně. Naděje na dobrý výsledek vzala Viktorka domácím dvěma slepenými góly. Ve 32. minutě se trefil opět Mlika a vzápětí Leitl – 1:4. Když dal ve 41. minutě tachovský odchovanec v dresu Plzně Dvořák na 1:5, uzavřel tak skóre prvního poločasu. Po změmě stran nejdříve prověřil Houdka domácí Lad. Čížek. Pak už přišel ke slovu Trantina a bylo to 1:6.

To běžela 53. minuta. Tachované se snažili oplácet stejným metrem, ale mezi oběma týmy byl jeden markantní rozdíl. Zatímco domácí nedokázali akce dotáhnout do gólové koncovky, Plzeňané v tom vynikali a domácí obranu několikrát rozebrali. V 56. minutě hlavičkoval vedle Luk. Čížek, střelu Malého gólman kryl. Poti pokusu Čížka se už postavil střídající gólman Frei. Gólem neskončily příležitosti Chvala a Luk. Čížka. Na druhé straně se v 68. minutě trefil Mudra – 1:7 a svůj úspěšný zásah si zopakoval ještě jednou – 1:8. V 79. minutě skóroval Staněk – 1:9 a na konečných 2:9 upravil povedenou střelou domácí Habart.

TACHOV: Makó (46. Valenta) – J. Viterna, Luk. Čížek, Lad. Čížek, L. Viterna (46. Kabourek), Hutta, Habart, Šuranský, Chval, Machač, Rulf (46. Malý).