První liga v inline hokeji měla na programu další kolo a stříbrští Buldoci v něm zajížděli do Plzně. Na „domácí ploše“ tam hostili Spartak Soběslav. Stříbrští slavili druhou výhru, když soupeře zdolali 5:4.

Oproti minulému utkání vstoupili Buldoci do tohoto zápasu s odhodlaností získat další body. Ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit jeden z klíčových hráčů Jaroslav Houdek. Na začátku první části hry došlo ke zranění obránce Matěje Sýkory, který musel vyhledat oštření přímo v nemocnici. Buldokům to vůbec nepomohlo a v utkání pokračovaly ve značně oslabené obraně. Průběh utkání byl většinou času vyrovnaný, v některých momentech byli lepší hosté. Jejich většina slibných příležitostí ale ztroskotávala na vynikajích zákrocích stříbrského gólmana Dudíka. Také proto vedli domácí po třech čtvrtinách 4:1. Do poslední čtvrtiny hry vstupovali s pocitem dostatečného vedení a jejich hra byla více než vlažná a bez potřebného nasazení. Soběslavští toho využili a postupně zápas zdramatizovali. Nakonec Buldoci byli rádi, že uhájili těsné vítězství 5:4 a získali další tři body.

„Dnes můžu děkovat hlavně „Tomu nahoře“. Celý zápas někdo za mnou zvonil,“ poznamenal s nadsázkou stříbrský gólman Tomáš Dudík, který si vybral i notnou dávku štěstí. Soupeř trefil nejméně pětkrát tyč jeho branky. „Už dlouho jsem se tolik nezapotil,“ dodal Dudík a trenér Buldoků na jeho slova navázal. „Z Tomášovo výkonu byli soběslavští doslova nešťastní. Dobře zahrál i Martin Sládek, který byl u čtyř z pěti vstřelených branek,“ řekl k utkání trenér Buldoků Pavel Bobr.

HC Buldoci Stříbro – IHC Spartak Soběslav 5:4 Čtvrtiny: 0:0, 2:0, 1:1, 2:3. Branky: 13. Reiss (Sládek), 22. Mrkvan, 34. Mrkvan (Sládek), 39. Sládek (Reiss, Bárta), 45. Sládek - 33. Sedlák, 41. A. Přibyl (Macháček), 44. M. Přibyl (A. Přibyl), 47. M. Přibyl. Vyloučení: 3:0. Diváci: 20.

Buldoky čeká náročný víkend. V sobotu se od 10 hodin utkají s týmem Panthers Havířov a od 14 hodin pak s Eagles Chrudim. V neděli od 10 hodin nastoupí proti Outsiders Pardubice.