VYBERTE SI REGION

Góly Hobzy a Hudce nestačily

Tachov - Tachovským fotbalistům první příprava nevyšla, prohráli s „devatenáctkou“ Sparty Praha

14.1.2010

Fotbal divize: FK Tachov – J. Domažlice 2:2 Foto: DENÍK/František Hlas

Fotbalisté divizního FK Tachov sehráli první přípravný zápas na nadcházející sezonu a se Spartou Praha U 19 prohráli 2:6. Tachovanům chyběli někteří hráči z kádru a také kouč Zdeněk Bečka, který skládá závěrečné zkoušky na profitrenéra v Olomouci.

Na umělém trávníku se po vyrovnaném prvním poločasu prosadili po přestávce mladí hráči Sparty. Zmrzlý a kluzský terén dělal oběma týmům potíže při zakládání akcí. Lépe se s tím vyrovnali hosté a v úvodu měli několik šancí. V desáté minutě zachraňoval včasným vyběhnutím Makó. Několik šancí hostů zastavil praporek asistenta rozhodčího. Domácí o sobě dali vědět až v 17. minutě. Nepřesně ale stříleli Hobza a po něm Hudec. Ve 22. minutě utekl Machač, předložil míč Hudcovi a Tachov vedl 1:0. Na druhé straně nepřesně mířil Pavelka. Další šance měli dvakrát Bezdička a jednou Machač. Naopak, Makó zasahoval po střele Jánoše. Dalekonosnou dělovkou se o chvíli později prezentoval Bezdička. Hosté pohrozili po chybě Janouška. První varování prošlo, ale při druhém zaváhání srovnal Kraják - 1:1. V závěru poločasu se dostal do šance Tušl a po něm pálil do zdi Hudec.

V prvních vteřinách druhé půle domácí inkasovali Pavelkou laciný gól - 1:2. Vázla kombinace a hbití hosté se stále více prosazovali. Novák a Kraják vyzkoušeli gólmana Ptáka. V 70. minutě se prosadil Frýdek, syn bývalého reprezentanta – 1:3. Dvě minuty poté snížil Hobza na 2:3, ale Sparta odskočila Krajákem opět na rozdíl dvou branek – 2:4. Další gólovky nedali Bakule a Hrubý, ale v závěru se prosadili v koncovce Kraják s Bakulem – 2:6. „Přísnější měřítko z naší strany snesla jen první půle. Stačili jsme sparťanům herně i fyzicky. V druhém poločase nás hosté přehráli. My odpadli herně i fyzicky. Prohra samozřejmě mrzí, ale šlo o přípravu a jsme na začátku. Z našeho pohledu splnil zápas účel,“ zhodnotil duel asistent trenéra Pavel Hobza.

Stanislav Sýkora

14.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Stát pátrá po majitelích čtyř tisíc domů. Když se nepřihlásí, přijdou o ně

Jízdárna bude dokončena

Jak být v práci 40 hodin týdně a nezbláznit se

Pracujete často deset hodin denně a přesto stále nestíháte? Pak si potřebujete lépe naplánovat pracovní den a využívat čas efektivněji. Za 40 hodin týdně byste měli pohodlně zvládnout náplň práce, pokud ji děláte správně. Jak na to, radí experti na efektivitu práce.

Nové názvy ulic jsou platné

Tachov - Od prvního ledna vešly v platnost nové názvy celkem šestnácti ulic. Možnost vyměnit si v klidu doklady budou mít občané o víkendech.

Šumava – V plném provozu už jsou všechny lyžařské areály na Železnorudsku, ve vyšších polohách Šumavy od Kvildy až po Železnou Rudu jsou strojově upravovány i běžecké stopy.