Góly stříleli Demjan a Koudela

Stříbro - Utkání 1. A třídy B. Stříbro – Město Zbiroh skončilo výhrou domácího celku 2:0

8.6.2009

Utkání 1. A třídy B. Stříbro – Město Zbiroh skončilo výhrou domácího celku 2:0 Foto: Karel Lukeš

/ Mužstvo B. Stříbro zvládlo další utkání 1. A třídy. Na domácím trávníku porazilo Město Zbiroh 2:0.

Hosté začali bez respektu. V páté minutě promarnil obrovskou příležitost Marchal, když mu míč v rozhodující chvíli proklouzl pod kopačkou. O minutu později pálil nad Kosovu branku hostující Mulač. První nebezpečnější akci Baníku zastavil v 11. minutě obránce Hruška, který nadvakrát zblokoval průnik Floruse. Hosté mohli jít do vedení ve 13. minutě, kdy se po špatném odkopu dostal k míči Brož, ale Kos vynikajícím zákrokem střelu zlikvidoval. O minutu později vyslal Hřebík dlouhým pasem Bednáře, jeho pokus však zbirožský gólman Mulač za pomoci obránce kryl. Mulač byl pozorný i ve 30. minutě při prudké střele Hřebíka. Domácí měli v následujících minutách další slibné šance, ale hlavičky Petrašky za záda brankáře hostů neprošly. Zle pro Baník mohlo být ve 45. minutě, kdy se na hranici šestnáctky napřáhl Hruška a míč jen orazítkoval břevno. V nastaveném čase prvního poločasu mohl jít sám na Mulače stříbrský Florus, ale v souboji s obráncem si, dle rozhodnutí hlavního sudího, počínal nedovoleně a jeho úsilí tak zmařila píšťalka.

Úvod druhého poločasu se na hřiště začaly z oblohy snášet proudy vody, které přinesly štěstí domácím borcům. Od rohového praporku centroval Kertis, Demjan se „vyšrouboval“ a hlavou otevřel skóre – 1:0. V 60. minutě byl v pokutovém území při průniku stažen Bednář. Obránce Zbirohu kupodivu neviděl ani žlutou kartu, ale Baník kopal pokutový kop, který s přehledem proměnil Koudela – 2:0. Trenér hostů Dongres, zaskočen vývojem utkání, neudržel nervy a byl vykázán na tribunu. V 83. minutě mohl přidat třetí gól Petraška, ale Mulač výborným zákrokem odvrátil míč alespoň na roh. Těsně před koncem se dostal po spolupráci Dyka s Bednářem do vyložené šance domácí Florus, ale tváří tvář gólmanovi nedal. Po závěrečném hvizdu si ještě trenér hostů šel vyříkávat své pocity s rozhodčími a pořadatelská služba měla plné ruce práce, aby nedošlo k fyzickému kontaktu. Zápas tak ještě zřejmě bude mít dohru u zeleného stolu.

B. Stříbro – Město Zbiroh 2:0. Poločas: 0:0. Branky: 53. Demjan, 60. Koudela (PK). Rozhodčí: Duda. ŽK: 1:5. Diváků: 200.

BANÍK: Kos – Hřebík, Demjan (85. Ichnatolya), Petraška, Pelán (59. Dyk), Šaman, Kertis, Florus (89. Slába), Bednář, Koudela, Harvila.