Hosté inkasovali sedm branek

Sokolov - Fotbal: V herní přípravě porazil druholigový FK Sokolov nováčka třetí ligy 7:1.

15.2.2016

Přípravné utkání proti druholigovému FK Sokolov se Tachovanům nevydařilo. Skončilo jejich debaklem 1:7 a co víc, mužstvo vyjma první půlhodiny postrádalo vše co by ho mělo zdobit při jarní cestě za záchranou. Nasazení, bojovnost a herní disciplínu.
Tachov nevstoupil do utkání špatně, ale v osmé minutě inkasoval. Skóre utkání otevřel Kratochvíl. Hosté se ale nepoložili a byli v dalších minutách favoritu důstojným soupeřem. Ve 27. minutě dokonce vyrovnali, když pokutový kop proměnila nová akvizice Tachova Vaněček, který přišel na hostování právě ze Sokolova. Tachované se z vyrovnání dlouho neradovali. Šest minut po něm zajistil Procházka domácím vedení 2:1. Stejný hráč před odchodem do kabin zvýšil na 3:1.

Po změně stran přišel ve 47. minutě další úder domácích z kopačky Přeučila a hosté přestali existovat. Autor čtvrté branky se pak střelecky zaskvěl hattrickem a Tachov už jen mohl vzpomínat na jarní bezbrankový výsledek se stejným soupeřem a jeho vyřazení z poháru. Takový debakl se rozhodně nečekal.

„Sokolov má velmi kvalitní tým a proti nám to předvedl. Ovšem inkasovat od něj sedm branek je hodně. Naše hra snesla přísnější měřítko v prvním poločasu, i když branka do šatny byla absolutně zbytečná. My nedokázali některé slibné akce dotáhnout a naopak, domácí trestali naše individuální chyby," řekl k utkání trenér FK Tachov Pavel Vaigl, který měl tak podle svých slov zkažený víkend.

„V utkání jsem dal šanci všem hráčům a u některých jsem postrádal větší nasazení a bojovnost. Čekal bych, když už se nedaří, tak budeme na hřišti alespoň bojovat. Hráči bojují o místo v sestavě, takto si to nepředstavuji. Musíme si utkání v klidu rozebrat. Jsme stále v přípravě, ale jak už jsem řekl, takový debakl jsme si neměli odvézt," byl hodně zklamaný tachovský lodivod.

Mužstvo Tachova má šanci na malý reparát už dnes, kdy na domácím hřišti od 18.15 hodin přivítá divizní SK ZČE Plzeň. „Je to poslední šance pro všechny hráče říct si o místo v základu. Ve Varech a proti Weidenu už by se měla rýsovat jedenáctka, která nastoupí do prvních jarních zápasů třetí ligy," dodal Vaigl.

FK Baník Sokolov – FK Tachov 7:1
Poločas: 3:1. Branky: 47., 63. (PK), 68. a 83. Přeučil, 34. a 44. Procházka, 8. Kratochvíl – 27. Vaněček (PK). Rozhodčí: Pešek. Diváci: 100.

Tachov: Turek – Tušl, Hrošovský, Matas, Habart, Vaněček, Knakal, Čada, Folejtar, Tříska, Dvořák. Střídali Kropáček, Hofman, Ruda, P. Šácha a Stružka.

15.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Někteří prodejci na slavnostech obcházeli EET

Táborníci se stali svědky únosu. Pod dohledem policistů stříleli i ze samopalu

Bonětice – Policisté z Plzeňského kraje využili prázdninových pobytů dětí na táborech, aby jim zde předvedli své schopnosti.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Na nájezdu i výjezdu D5 u Nové Hospody pokračují stavební práce

Nová Hospoda/Bor – Z důvodu právě probíhající rekonstrukce, která potrvá do středy 30. srpna, upozorňujeme řidiče na úplnou uzavírku výjezdní i nájezdové větve dálnice u Nové Hospody.

Tachov – Fotbalisté FK Tachova po výhře v Mýtě se poprvé v KPM představili domácím fandům. V cestě za výhrou jim měla být Okula Nýrsko.