Hosté přivezli tři plusové body

Malše-Roudné - Divize: Malše-Roudné – FK Tachov 1:3 (1:3; 43. Fedorkov–6. Habart, 16. Dvořák, 35. Hudec (PK).

9.9.2012

Fotbalisté FK Tachov navázali na vítěznou vlnu z minulých zápasů a v dalším kole divize, skupiny  A si ze hřiště Malše-Roudné přivezli za cenné vítězství 3:1 tři body.

Tachované zaskočili domácí celek aktivní hrou a jejich presink dělal soupeři velké problémy. Už v šesté minutě přetavili hosté svou převahu ve vedoucí branku. Za záda domácího gólmana poslal míč Habart – 0:1. Tachov ve své nátlakové hře neustával a domácí nepouštěl do vážnější akce. Naopak, v 16. minutě zapoměla při rohovém kopu obrana Malše u zadní tyče na Dvořáka a ten hlavou skóroval – 0:2. V dalších minutách tlak hostů neustával a Jihočechy stále tlačili na jejich polovinu. Ve 36. minutě byl v pokutovém území domácích nedovoleně zastaven Mančál a Hudec pokutový kop bezpečně proměnil – 0:3. Ze šoku pomohl domácím brankář FK Bobčík, jenž nešťastně vyhodil míč přímo na kopačky protihráče a Fedorko už měl snadnou práci  – 1:3. Gól do šatny tak dával ještě domácím  naději na zvrat v utkání.

Po přestávce přišel nápor domácího mužstva, který se „dral" před branku Tachova, ale jeho obrana nebezpečné momenty ustála. S dalšími minutami hosté stále více zaměstnávali obranu domácích  protiútoky, ale ty nedotáhli. V závěru poločasu po dvou z nich měli šance k navýšení vedení Folejtar a střídající L. Čížek. Stav utkání už se ale nezměnil a Tachované se i tak mohli radovat ze zisku tří plusových bodů.

„Soupeře jsem viděl hrát v Praze a hráče na jeho přednosti i slabiny upozornil.   První poločas se hrál zcela v naší režii a při naší převaze se povedlo vstřelit tři branky. Od úvodní minuty jsme dokázali soupeře atakovat a nedovolili mu dostat se do kombinace. Presink byl velmi účinný a donutil soupeře chybovat. Po přestávce ukázali domácí své kvality, ale my jejich snahu o vstřelení kontaktní branky eliminovali a hrozili z brejků. V závěru jsme ještě mohli  naše vedení navýšit, ale protiútoky nedotáhly do gólové koncovky," řekl k utkání trenér Tachovanů Zdeněk Bečka.

„Musím ale před kluky smeknut, že dokázali hrát  ve velkém tempu až do devadesáté minuty. V herním projevu vždy najdete nějaké nedostatky, ovšem nasazení a bojovnost byla na vysoké úrovni. Soupeř hlavně ve druhém poločasu ukázal svou kvalitu, ale my byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli," byl spokojený Bečka.

Tachov: Bobčík – P. Šácha, Veselý, Kaše, J. Viterna –  Habart, Hutta, Hudec, Dvořák (90. M. Šácha), Folejtar –  Mančal (82. Luk. Čížek).

9.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Nejdelší vlasy
5

Kraj rekordní a kuriózní

O víkendu startuje okresní přebor

Tachovsko – Předehrávaným třináctým kolem soutěže odstartuje tento víkend okresní přebor druhé třídy. O první podzimní body bude bojovat čtrnáct týmů, včetně čtyř nováčků.

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Tachov – Skvrnu vyteklé nafty v délce několika stovek metrů museli ve středu dopoledne likvidovat hasiči ve spolupráci s silničáři v centru Tachova.