NOVÁ FOTOGALERIE: Hosty načal střídající Bečvář

Fotbal – Přebor Plzeňského kraje: FK Tachov – TJ Přeštice 3:0 (0:0)

28.4.2008
Fotogalerie
27 fotografií

Přebor Plzeňského kraje: FK Tachov – TJ Přeštice 3:0 (0:0) Foto: DENÍK/František Hlas

Měla to být jasná záležitost favorizovaného mužstva domácích. Nakonec sice Přeštičtí prohráli 3:0, ale do 69. minuty si mohli dělat naději na bodový zisk. Tak dlouho trvalo Tachovanům než se ujali vedení. Hosté začali nebojácně, ale s příbývajícími minutami byla převaha domácího celku stále zřetelnější. Opět se u Tachovanů projevila jejich slabina a to proměňování příležitostí. V sedmé minutě kryl pokus aktivního Rulfa gólman Soukup. Gólem neskončila ani střela Luk. Čížka.

Nejblíže ke vstřelení vedoucí gólu měl v 17. minutě Jan Viterna, ale střílel nad odkrytou branku. Nevedlo se ani Malému, jenž z výhodné pozice hlavičkoval vedle branky. Důrazný Luk. Čížek vyskočil nejvýše, ale ve vzduchu byl obráncem přistrčen a hlavičkoval nad branku. Hosté se snažili podnikat kontry, ale jejich pokusy tachovská obrana eliminovala už v zárodku a Přeštičtí Valentu vážněji neohrozili. V závěru poločasu, ve 42. minutě, vznikla před brankou hostů skrumáž, ale míč skončil z pohledů hostů v bezpečí.

Střela Rulfa také změnu skóre nepřinesla. Po přestávce se obraz hry nezměnil. Nejdřívě pokus Hutty skončil mimo tyče a na druhé straně měli hosté ojedinělou šanci ohrozit branku z trestného kopu. Duchek poslal míč vysoko nad branku. Čas ubíhal a snaha domácích o vstřelení gólu byla stále marná. Trenér Chada se rozhodl ke dvojímu střídání a po krátkém pobytu na trávníku se po rohovém kopu Hudce prosadil hlavou Bečvář 1:0. To běžela 69. minuta a Tachované byli při chuti. Průniky Machače či Hudce odvrátila přeštická obrana jen s vypětím sil na rohový kop. V 86. minutě se s pomocí teče jednoho z obránců trefil z trestného kopu Malý a bylo rozhodnuto – 2:0. V poslední minutě skóroval další střídající hráč Chada – 3:0