I druhá příprava Tachova byla vítězná, vyhrál nad Stříbrem

Tachov – Fotbalisté FK Tachov odehráli druhé přípravné utkání na letošní podzimní sezónu. Na svoje druhé hřiště „drnčák“ si pozvali tentokráte Baník Stříbro.

26.7.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Čech

Ten má již za sebou sedm zápasů a tento jej dokonale prověřil jak jsou na tom před začátkem krajské soutěže s formou. Ze začátku byli sice rovnocenným soupeřem Tachovanů, ale s přibývajícím časem na domácí nestačili. Odvezli si nakonec domů nadílku v podobě pěti branek.

Oba týmy, účastníci Krajského přeboru mužů, představili divákům všechny možné posily. Domácí, hrající trenér, Martin Knakal měl sice pouze tři hráče na střídání ale ti jej potěšili svým nasazením a výkonem. Hosté ze Stříbra vedeni novým trenérem Josefem Brouzdou přijeli s pěti dorostenci. Ti po čase nestačili tempu a v závěru první půle dvakrát inkasovali.

V první šanci byl hostující Tůma, jeho střelu zblokovala obrana domácích. Přípravné derby začalo z obou stran opatrně, ale dosti tvrdě. Po několika tvrdších zákrocích si týmy uvědomily, že se jedná o přípravu a začaly se věnovat hře. Nestárnoucí Pleško po půl hodině střílel ostrý míč do vápna domácích, ale gólman Landrgott nakonec akci zlikvidoval. Domácí fotbalisté dirigovaní Knakalem začali přebírat kontrolu nad míčem a hosté stěží odvraceli. Pět minut před půlí váhal Dolejš a toho využil Lukáš Bydžovský – 1:0. Chvíli po vedoucí brance udeřil tým Tachova podruhé. Po pěkné akci navýšil bez potíží Vyleta.

Ve druhé půli oba týmy prostřídaly lavičky. V padesáté minutě potěšil domácí fandy z otočky Vyleta – 3:0. Domácí v té době již přehrávali hosty ve všech směrech. Byli rychlejší, důraznější a kombinačně hosty tlačili do defenzívy. Na rozdíl čtyřech branek navýšil svým druhým gólem v zápase Bydžovský. Poté byl vystřídán. Další akce které volaly po gólu už v síti hostů nekončily. Až dvě minuty před koncem zakončil zápas mladý Kořínek. Do zcela odkryté branky neměl žádné problémy v zakončení.

„Po náročném soustředění byla u několika hráčů znát již únava. Měli jsme náročné tréninkové jednotky, které ale svůj účel splnily. Zápas si odehráli i dorostenci. První půli to bylo od nás lepší. Nevyužili jsme šance v úvodu, možná by to bylo jiné. Potom už opravdu byla vidět na našich únava a toho domácí využili, „ viděl hru svého týmu hostující trenér Josef Brouzda.
„ Já jsem spokojený. Hráli jsme dobře, pochopitelně chybičky tam také byly. Je to ale začátek přípravy, uděláme vše abychom do začátku soutěže toto odstranili. Kluci si s chutí zahráli a v další přípravě máme čas na sobě ještě zapracovat,"  krátce zhodnonil druhou výhru domácí trenér Martin Knakal.

Autor: Jindřich Sýkora

26.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
54

Nejdelší vlasy
5

Kraj rekordní a kuriózní

O víkendu startuje okresní přebor

Tachovsko – Předehrávaným třináctým kolem soutěže odstartuje tento víkend okresní přebor druhé třídy. O první podzimní body bude bojovat čtrnáct týmů, včetně čtyř nováčků.

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Tachov – Skvrnu vyteklé nafty v délce několika stovek metrů museli ve středu dopoledne likvidovat hasiči ve spolupráci s silničáři v centru Tachova.