Jiskra nedala šance

PŘÍKOSICE - Fotbalisté Bezdružic prohráli v Příkosicích 2:0

20.10.2008

Na hřiště „ala Vranov“ do Příkosic nejela v jedenáctém kole 1. A třídy bezdružická Jiskra s velkými ambicemi. Domácí byli v laufu a po výhře 2:0 to také v utkání potvrdili. Duel začal svižně. Jiskra hrála první poločas z kopce a ze začátku zatlačila domácí před jejich branku. V první šanci se objevil Marek Kalista, ale nedal. Následoval jej i druhý útočník Komárek. Čechie se oklepala a mezi 8. až 10. minutou promarnila tři gólovky. Potom hra upadla do průměru a za zmínku stálo jen ošetřování hlavního rozhodčího, kterého trefila tvrdá střela do hlavy. Po půl hodině hry individuálně prošel přes půl hřiště Gengel, ale sám před brankářem zakončil hodně nepřesně. Jiskra se opět rozehrála a další pěknou kombinaci Kalista a Lukáše Blažka druhý jmenovaný nepochopitelně zazdil. Do kabin se tak šlo za za stavu 0:0. Druhou půli hráli z kopce domácí. Ve 47. minutě vykopával gólman dlouhý míč přes krátké hřiště na rozběhnutého Pražáka, Bastlovi míč propadl až na vápno a Londa byl bez šance 1:0. Domácí se chytili a o chvíli později zachraňoval Martin Blažek na brankové čáře. Nápor Čechie pokračoval, ovšem Jiskra jej přestála a postupně se osmělovala. V 70. minutě si narazil míč Korynta s Hvízdalem a z dvaceti metrů jen těsně minul. Čechie v zápětí zopakovala gólovou akci, tentokrát se šťastnějším koncem pro Jiskru, když Pražák trefil jen břevno. Hosté se ale nevzdávali a agilní Korynta v 80. minutě přestřelil. Bezdružičtí se snažili a v 85. minutě Komárek ve stoprocentní šanci odmítl vyrovnání. Možnost na zisk bodu propásl i Hvízdal, a tak poslední slovo měl v 89. minutě Chaloupka 0:2. „Zápas se lámal už v prvním poločase. Gengel a Blažek se ale šancí zalekli a brankáře vůbec neohrozili. Jak to domácí z kopce umějí, nám předvedli po přestávce hned několikrát. Bohužel jsme na body ve vyrovnané partii opět nedosáhli,“ neskrýval zklamání trenér Jiskry Václav Jaroš.

Č. Příkosice – J. Bezdružice 2:0. Poločas: 0:0. Branky: Pražák, Chaloupek. Rozhodčí: Jurčík. ŽK: 1:5. Diváci: 100.

JISKRA: Londa - Bastl, Martin Blažek, Hvízdal, Kadlec (15. Cvrček), Gengel, Korynta, L. Blažek, Martin Kalista (80. Kašpar), Marek Kalista (25. Sládek).

Petr Kalista

20.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

DEN ČESKÉHO LESA ve Vesnickém muzeu v Halži doprovodí také Trubači Kolowratových lesů, podobně jako v minulých ročnících.

Den Českého lesa chystá ve Vesnickém muzeu ukázky tradičního zemědělství

Naši prvňáčci ze ZŠ Kostelní Tachov

Fotbalový nábor nových talentů

Tachov – Nábor nových fotbalistů pořádá ve čtvrtek 21. září od 16 hodin na Městském stadionu v Tachově FK Tachov.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Dlouhý Újezd vydřel výhru v derby s Borem

Tachovsko – Dalším kolem pokračovala fotbalová I.B třída skupiny A, která nabídla i jedno okresní derby. Sparta Dlouhý Újezd po smolné prohře ve Staňkově chtěla složit reparát. To se jí podařilo jenom výhrou 1:0 v derby se Sokolem Bor.