K. Rulf zaznamenal hattrick

PLZEŇ - Fotbal – Přebor Plzeňského kraje: Rapid Plzeň – Fotbalový klub Tachov 0:4 (0:2)

18.5.2008

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Na Lopotárně v Plzni získali fotbalisté FK Tachov v utkání se čtvrtým Rapidem Plzeň tři důležité body. Při klopýtnutí Chrástu v Manětíně jsou tak Tachované opět blíže k postupu do divize.

Hosté byli od začátku utkání aktivnější a už v sedmé minutě měl příležitost Chada, ovšem obrana jeho pokus zblokovala na roh. O minutu později vnikl do šestnáctky domácího týmu Hudec a Sváta jej zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku. Pokutový kop proměnil Malý – 0:1. V dalších minutách se hra vyrovnala. Nebezpečnější byli stále Tachované. Domáci Rapid si gólovku nevypracoval. Na druhé straně Rulf místo přihrávky na Chadu zvolil souboj s obráncem a byl z toho jen rohový kop. Vše si Rulf vynahradil v 16. minutě, kdy po přihrávce Malého poslal míč podél gólmana – 0:2. Rapid se mohl vrátit do utkání ve 20. minutě, ale Hucl mířil nad branku. Do konce poločasu ještě stojí za zaznamenání dvě akce. V první šel Lukáš Čížek do důrazného souboje s gólmanem Rapidu, ten míč neudržel, ale Luk. Čížkovi a poté i Machačovi chyběl při dorážce důraz. Ve 41. minutě byl šlapákem zastaven Hudec a špatně došlápl. V poločasové přestávce musel vystřídat a vyhledat ošetření v nemocnici. Po změně stran měli mírnou převahu domácí, ale obrana Tachova v čele s Valentou nepustila útočníky do vážnější příležitosti. V 58. minutě přišel rychlý kontr hostů, míč si vyměnili Rulf s Huttou a prvně jmenovaný upravil na 0:3. V následujících minutách měl blízko ke vstřelení branky Machač, ale trefil jen tyč. V 70. minutě se už opět radovali hosté, kteří zásluhou Rulfa upravili na konečných 0:4. V závěru utkání vzrušil přítomné souboj brankáře Rapidu a Malého. Gólman svůj obranný zákrok dohrál a Tachovan si z něho odnesl nepříjemný šrám. Tři důležité body tak mohli, mimo jiné, Tachované věnovat jako svatební dar spoluhráči L. Viternovi.

Poločas: 0:2. Branky: 6. Malý (PK), 16., 58. a 70. Rulf. Rozhodčí: Čermák. ŽK: 3:2. Diváků: 150.

TACHOV: Valenta – Luk. Čížek, Šácha, Kaše, Machač, Malý, Lad. Čížek, Rulf (80. Svoboda), Chada, Hutta, Hudec (46. Habart).

18.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Jízdárna Světce
14

Zlatíčka ze Stříbra na loňském promenádním koncertě ve Stříbře.

Promenádní koncerty připravují ve Stříbře

Školu v Rozvadově čeká rekonstrukce

Rozvadov – Obec Rozvadov reaguje na zvýšený zájem rodičů o umístění dětí do místní mateřinky. Rozhodla se proto letos realizovat dlouhodobý záměr a během letních měsíců se chystá rekonstruovat mateřskou školu a přistavět několik nových tříd ke stávajícímu objektu.