Kdo bude přeborníkem okresu? Stráž? Kostelec? Rozhodne poslední kolo

Tachovsko – Už jen dva týmy mají šanci stát se vítězem okresního přeboru druhé třídy. Stráž a Kostelec. Zatímco Kostelec v Halži vyhrál, Stráž překvapivě prohrála v Záchlumí. Na vedoucí Kostelec sice ztrácí bod, ale má zápas k dobru.

15.6.2017

Ilustrační foto.Foto: Petr Reichl

Vzhledem k odstoupení Damnova ze soutěže během zimní přestávky tak odehrají všechny týmy oproti původním šestadvaceti jen čtyřiadvacet zápasů, a ty už má Kostelec za sebou. Naopak Stráž má ještě jeden zápas před sebou, v pátek doma hostí tým Konstantinových Lázní a je pravděpodobné, že žezlo vítěze okresního přeboru budou po víkendu třímat právě strážští fotbalisté.

Kdo ale postoupí do I.B třídy, zatím není stále jasné. Kostelečtí v kuloárech naznačili, že letos po postupu netouží, může to tedy být právě Stráž. Ale to je zatím stále otevřená otázka. Jaké jsou tedy statistiky předposledního kola druhé třídy?

HALŽE – KOSTELEC 1:3
Halži, jak se říká, už o nic nejde, Kostelec naopak hraje o prim v této třídě, a tomu také odpovídal průběh zápasu i výsledek. Kostelec už vedl o dva góly, pak domácí sice snížili, ale po změně stran Steiner završil svůj hattrick a pojistil vítězství hostujícího týmu.

Poločas: 1:2. Branky: 34. Karmazin – 10., 13. 55. Steiner. Rozhodčí: Loukota – Matoušek, Bezvoda. ŽK: 5:4. ČK: 1:1 (Herout – Honzík). Diváků: 90.
Halže: Pýcha – Horák, Karmazin, Lu. Kormoš, Mrenka, Jan Typovský, Herout, Dokoupil (83. Jakub Typovský), Korda (46. Bedecs), Zeman, La. Kormoš.
Kostelec: Kudry – Florián, Honzík, M. Kolářský, Lokvenc, Netrh, Nový, Pešík, Průcha, Steiner, Touš.

STARÉ SEDLIŠTĚ – ČERNOŠÍN 0:1
Domácí mají před závěrem soutěže jednu jistotu – skončí dvanáctí, nebo třináctí. O vítězství Černošína se postaral ve druhém poločase kanonýr mužstva Bláha.
Poločas: 0:0. Branka: 64. Bláha. Rozhodčí: Horváth – Zavacký, Hacker. Hráno bez karet. Diváků: 63.

S. Sedliště: Cingroš – Patočka, Pažountka, Rožumberg, Marek, Duda, Fatura, Pešek, Hrubý (15. Pokorný, 46. Petráška), Brabec, Fojtíček.
Černošín: Kozelka – Kubovský, Havel, Melich, Drozda, Vondraš, Bláha, Petrovič, Panuška, Černý, Skoumal.

KŠICE – STŘÍBRO B 1:2
Malé derby stříbrského mikroregionu. Kšice se rozloučily se soutěží, posledním zápasem sezony završily svoje účinkování v letošním ročníku prohrou s rezervou Stříbra, když dvoubrankový náskok hostujícího celku korigoval necelých dvacet minut před koncem Kaprhál.

Poločas: 0:1. Branky: 71. Kaprhál – 31. Petraška, 47. Sásik. Rozhodčí: Majerčík – Kasal, Smolek. ŽK: 1:2. Diváků: 46.
Kšice: J. Janout – Volf, P. Janout, Berta, Chudáček, Kaprhál, M. Šetlík, J. Šetlík, Šnebergr, Kudlík, Pařízek.
Stříbro B: Jareš – Loula, Šimek, Trnka, Pubrle, P. Žíla, Kovačka (57. Pavlas), Petraška, Hejcman (78. Hřebík), Mráček (46. D. Žíla), Sásik.

STUDÁNKA – PŘIMDA 3:1
Možná magnet kola, oba týmy hrají dobře, Přimda je na jaře k nezastavení, vyhrála deset jarních utkání v řadě a čekalo se, kdy klopýtne. Právě Studánka se v sobotu stala prvním týmem, který spanilou jízdu Přimdy na jaře zastavil a vzal Tatranu naději na boj o přeborníka okresu.
Poločas: 1:1. Branky: 10. Vyšňovský, 61., 73. Marek – 37. T. Malý. Rozhodčí: Fanfule – Černovský, Vokroj. ŽK: 3:3. Diváků: 80.
Studánka: Moravec – Kotva, Lončík, Novák, Hladík, Sňozík, Marek (89. Zajíček), Vlček, Ruda (50. Hubálek), Janovec (46. Diviš), Vyšňovský.
Přimda: Hlaváček – Sopko, Dvořák (46. Hečko), Ferdinandy, Karásek, Burda, Vokroj (73. Ovsjannikov), Duong (46. Binh), O. Malý, T. Malý (70. Kůst), Velešík.

ZÁCHLUMÍ – STRÁŽ 5:2
Asi jedno z největších překvapení jara. Stráž určitě nejela do Záchlumí prohrát, naopak, postavení v tabulce a celoroční výkony napovídaly, že se bude jednat o jednoznačnou záležitost pro hosty a pojistku vedoucího postavení.

Nic z toho se ale nekonalo. I když Stráž po zhruba půlhodině hry vedla gólem nejlepšího střelce soutěže Jedličky, domácím se podařilo krátce po změně stran vyrovnat. Stráž šla vzápětí opět do vedení, kdo jiný se o to zasloužil, než Jedlička, ale pak začali překvapivě úřadovat domácí. Mička, Dýdek a dvakrát Baum zajistili svými trefami překvapivě vysoké vítězství celku, který i tak zůstal na chvostu tabulky.

Poločas: 0:1. Branky: 49., 70. Dýdek, 60. Mička, 75., 80. Baum – 32., 50. Jedlička. Rozhodčí: Kroupa – Horník, Novotný. ŽK: 3:1. Diváků: 60.
Záchlumí: M. Štrejn st. – Karvaš, Malík, Vácha, Dýdek, Pavelka, Kasič, Mička, Baum, Hrabák, Sabovčík (45. Modrzewski).
Stráž: Tajstra – V. Svoboda, B. Borys, Rubant, Novotný, Vašák, Jedlička, Ondřich (50. A. Rada), Pták, Veselý, Koubek.

KONSTANTINOVY LÁZNĚ – BEZDRUŽICE
Derby mezi lázeňským týmem a Jiskrou se nekonalo. Důvod je příjemný, v Konstantinových Lázních totiž slaví 70 let fotbalu, a tak požádali o možnost sehrát derby s týmem ze sousedního městečka právě v den oslav. To se podařilo, a tak se diváci na derby mohou těšit tento víkend. Zápas byl odloženo na 17. června (bližší informace o celém programu oslav konstantinolázeňského fotbalu najdete na jiném místě této stránky).

Pro fotbalisty z Lázní to bude velmi náročný víkend, v pátek večer je totiž čeká jistě nelehké utkání ve Stráži, aby pětadvacet hodin poté nastoupili doma před jistě atraktivní diváckou kulisou proti rivalovi z Bezdružic.

PŘÍŠTÍ KOLO:
Stráž – Konstantinovy Lázně (PÁ, 18:00), Černošín – Studánka (SO, 13:30), Lom – Staré Sedliště (SO, 15:00), Stříbro B – Halže (SO, 15:00), Přimda – Záchlumí (SO, 17:00). Předehráno: Bezdružice – Kšice 2:1 (hrálo se 8. května).