Dohrávka

Na podzim se pod hradem Přimda nehrálo kvůli podmáčenému terénu, náhradní termín tak byl určen na pátek. Přimda, které se na jaře daří, hostila Studánku, která patří k favoritům soutěže. To potvrdila hned první desetiminutovka, kdy se Dynamo ujalo třígólového vedení, když se v první minutě trefil Janovec, v osmé Kotva a v deváté opět Janovec. Přimda se ovšem nevzdala a pustila se do svého soupeře s cílem regulovat nepříznivý stav. To se do poločasu podařilo, Kůst a dvakrát Ondřej Malý dokázali srovnat. Utkání tak rozhodl deset minut před koncem svým třetím gólem Oldřich Janovec.

Přimda – Studánka 3:4

Poločas: 3:3. Branky: 29. Kůst, 31., 39. O. Malý – 1., 9., 80. Janovec, 8. Kotva. Rozhodčí: Fanfule – Vokroj, Černovský. ŽK: 3:3. Diváků: 60.
Přimda: Hlaváček – Sopko, Dvořák (71. T. Malý), Velešík (46. Růžička), Hečko, Ferdinandy (82. Duong), Karásek, Burda (60. Halík), Vokroj, Kůst, O. Malý.
Studánka: Moravec (46. Horáček) – Novák, Diviš, Janovec (85. J. Černý), Kotva, Lončík, Vlček, Sňozík, Hubálek, Marek (89. Mráz), Bureš (69. R. Černý).

Režie: Nevařil

Trenér Konstantinových Lázní už před úvodním hvizdem tvrdil, že soupeřovo postavení na konci tabulky nehraje roli. Domácí si ale vytvářeli převahu v držení míče, dostávali se častěji do útoku, především z pravé strany. Za stavu 2:0 se sice Sedlišti podařilo vyrovnat. Lázeňští ale nechtěli odevzdat body, vytvořili si tlak, který se v poslední fázi stupňoval. Pálili prakticky z každé pozice. Nejvíce se dařilo Nevařilovi, který vstřelil všechny čtyři góly Konstantinových Lázní. Ty mohly dát mnohem více branek. „Neproměňováním šancí jsme si to zkomplikovali. Naštěstí jsme závěr zvládli. Konec dobrý, všechno dobré,“ těmito slovy okomentoval utkání trenér Lázní Petr Wencl.

Konstantinovy Lázně – Staré Sedliště 4:2

Poločas: 2:1. Branky: 17., 24., 69., 70. Nevařil – 30. Pešek, 53. Fojtíček. Rozhodčí: K. Friedenberger – Hromka, Zavacký. ŽK: 1:3. Diváků: 60.
K. Lázně: Kratochvíl – Hampapa, Vacata, Zábranský, Hospodářský, Rašín, Praizler, Sak, Pohlot (30. Zabloudil), Jelen, Nevařil (77. Častoral).
St. Sedliště: Cingroš – Pažountka, Patočka, Marek (65. Pokorný), Rožumberg (46. Brabec), Duda, Hrubý, Fatura, Pešek, Petráška (82. Moravec), Fojtíček.

První jarní body

Studánka, podobně jako v Přimdě, dala první góly hned v úvodních minutách. Krátce po začátku sice poslal domácí Bezdružice do vedení Maroušek, pět minut nato ale dokázali hosté otočit, když se krátce po sobě trefili Diviš a Janovec. Od Studánky to ale bylo všechno, Jiskra do poločasu srovnala a po změně stran přidala ještě další dva góly a získala svoje první jarní body.

Bezdružice – Studánka 4:2

Poločas: 2:2. Branky: 2. Maroušek, 21. Filip ml., 49. Szegecs, 88. L. Čada – 7. Diviš, 8. Janovec. Rozhodčí: Valenta – Kadeřávek, Černovský. ŽK: 2:5. Diváků: 50.
Bezdružice: Beran – Mi. Dvořák, L. Čada, Filip ml., Ma. Dvořák, Maroušek, S. Čada, Čapek (43. Fojtík), Szegecs, Gábor, Michalčák.
Studánka: Horáček – Novák, Diviš (79. Holý), Kotva, Lončík (61. Mráz), Vlček, Sňozík, Marek, Berka, Ruda, Janovec (82. J. Uhlíř).

Vyhrávali favorité

V dalších zápasech sedmnáctého kola soutěže se podle očekávání dařilo favoritům, béčko Stříbra porazilo Záchlumí, Černošín vyhrál v Lomu a Stráž v Halži. Až v 86. minutě padlo rozuzlení zápasu v Kostelci, kde domácí hostili Přimdu. Ta po zaváhání v pátek se Studánkou opět potvrdila svoji jarní formu a zvítězila nejtěsnějším rozdílem.

Stříbro B – Záchlumí 2:1

Poločas: 0:0. Branky: 60. Kertis, 73. Sásik – 55. Baum. Rozhodčí: Sirový – Jareš, Horník. ŽK: 0:1. Diváků: 70.
Stříbro B: Pavlas – Němec, Šaman, Smolek (60. Sásik), Šimek, Kertis, Loula, Mráček, Petraška (80. Rehovič), Brácha (70. Hejcman), P. Žíla (46. D. Žíla).
Záchlumí: M. Štrejn st. – Koníček, Vácha, L. Hrabák, Kasič, M. Štrejn ml., Malík, R. Hrabák, Karvaš, Baum (73. Bartecky), Pavelka (63. Mička).

Lom – Černošín 1:3

Poločas: 0:2. Branky: 62. Zdvihal – 15. Bláha, 17. P. Kříž, 71. Petrovič. Rozhodčí: Šichevičová – Miščuk, Pechman. ŽK: 3:1. Diváků: 35.
Lom: Benda – Karas, M. Pich, J. Pich, Kalynich, Rosokha, Kraus, Zdvihal (89. Vopalecký), Selzer, Volka, Mareš.
Černošín: Kozelka – Kubovský, Havel, Melich (82. Černý), Drozda, Šedivý (55. K. Kříž), Vondraš, Skoumal (55. Panuška), Petrovič, Bláha (87. Kundrát), P. Kříž.

Halže – Stráž 1:2

Poločas: 1:1. Branky: 35. Bauer – 40. Jedlička, 50. Vašák. Rozhodčí: Rut – Matoušek, Novotný. ŽK: 2:2. Diváků: 50.
Halže: Černý – Horák, Ježdík, Lu. Kormoš, Mrenka, Karmazin, La. Kormoš, Herout, Goubej (80. Dokoupil), Matoušek (60. Typovský).
Stráž: Tajstra – V. Svoboda, B. Borys, Rubant, Ma. Novotný, Veselý, Vašák, Koubek (65. Mi. Novotný), Jedlička, Zavalaný, Ondřich.

Kostelec – Přimda 0:1

Poločas: 0:0. Branka: 86. Binh. Rozhodčí: R. Friedenberger – Rýdl, Vokroj. ŽK: 3:3. Diváků: 52.
Kostelec: Jamriška – Florián, Honzík, D. Kolářský, M. Kolářský, Lokvenc, Netrh, Nový, Steiner, Průcha, Pešík.
Přimda: Hlaváček – Sopko, Dvořák (74. Binh), Hečko, Ovsjannikov, Burda, Vokroj, Kůst (86. Žurek), Halík, T. Malý (88. Růžička), Nguyen.