Plzeň přitom začala velmi aktivně a od první minuty se hnala do útoku a už v šesté minutě mohla jít do vedení. Na konci kombinační akce Petržely s Daridou se ocitl v šestnáctce Olomouce ve vyložené pozici Ďuriš, ale pálil nad břevno.

Stejný hráč měl na kopačce branku i ve 14. minutě, kdy sám před brankou střílel v záklonu jen do nohou gólmana Zlámala a z dorážky mířil Pilař vedle.

O čtyři minuty později centroval Petržela na zadní tyč a Čišovský ve výskoku poslal míč hlavou jen těsně vedle levé tyče. Vzápětí o sobě dali poprvé vědět Hanáci, s Ordošovou ostrou střelou měl Pavlík plné ruce práce.

Olomouc využívala každou příležitost k rychlým brejkům a po jednom z nich podržel Viktorii gólman Pavlík, který vyrazil tvrdou ránu Schulmeistera.

Druhý poločas začal pro domácí šokem. K míči se dostal v šestnáctce Navrátil a napálil míč do šibenice plzeňské branky - 0:1.

Plzeň zabrala a měla dvě stoprocentní šance. První však spálil Petržela, který ve vyložené pozici přestřelil branku, a vzápětí se ocitl sám před Zlámalem obránce Rajtoral, jenže olomoucký gólman jeho střelu vyrazil.

Plzeň vzápětí neproměněných šancí hořce litovala. Z protiútoku napřáhl v plném běhu ke střele ze dvaceti metrů Schulmeister a Pavlík podruhé kapituloval – 0:2.

Plzeňskou zkázu dokonali v 73. minutě Varadi a v předposlední minutě zápasu střídající Podaný.

Viktorie tak prohospodařila zisk tří bodů v minulém kole na Spartě.

FC Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc 0:4

Poločas: 0:0 . Branky: 53. Navrátil, 60. Schulmeister, 73. Varadi, 89. Podaný. Rozhodčí: Bílek – Pospíšil, Košec. ŽK: Ďuriš, Wágner - Vepřek, Škerle, Ordoš, Varadi. Diváci: 7566.

Plzeň: Pavlík – Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský – Horváth, Darida (63.Wágner) - Petržela (83. Hora), Ďuriš (60. Berger), Pilař – Bakoš. Trenér: Vrba.

Olomouc: Zlámal – Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek – Silva Rossi – Schulmeister, Navrátil (72. Heinz), Pospíšl, Varadi (88. Podaný) – Ordoš (90. Jirouš). Trenér: Uličný.