VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otevřený dopis předsedovi a VV OFS Tachov

Tachovsko - Fotbaloví rozhodčí okresu reagují na rozpuštění své komise.

10.7.2012 7
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Hlas

Sportovní redakce Tachovského deníku obdržela otevřený dopis od rozhodčích OFS Tachov (viz na jiném místě této strany) se žádostí, zda by nemohl být uveřejněný na SPORTU TACHOVSKA ve středečním vydání. Redakce tak činí a snažila se kontaktovat jmenovitě předsedu svazu a členy Výkonného výboru Okresního fotbalového svazu Tachov.  Vzhledem k tomu, že v současné době je V. Přibyl v zahraničí, bude výkonný výbor reagovat až po jeho návratu z dovolené.

 

Pane předsedo, členové výkonného výboru,
S rozhořčením, nepochopením a nesouhlasem jsme přijali rozhodnutí výkonného výboru OFS v Tachově o odvolání komise rozhodčích OFS vedené Aurelem Ardeleanu. Důvody uvedené předsedou OFS Václavem Přibylem jsou pouze zástupné a z našeho pohledu svědčí o tom, že předseda OFS jimi řeší své mocenské ambice. Ty jsou, jak jsme se přesvědčili v předcházejícím období mnohokrát mnohem vyšší, než samotné schopnosti a odborná způsobilost Václava Přibyla pro vedení fotbalového svazu.

Toto naše tvrzení je možné doložit jenom několika příklady. Už při zvolení do funkce předsedy OFS jste si jako místopředsedu vybral pana Fialu z Baníku Stříbro. Kde je mu dnes konec? Ani v Baníku o jeho služby dnes nestojí. Nebyl jste schopen zajistit řádné fungování všech komisí OFS. Proto sám jako předseda vedete disciplinární komisi. V současnosti nemáte ani předsedu komise rozhodčích, protože Pavel Štrincl Vaši nabídku na její vedení nepřijal. Řada rozhodnutí, jako například hrací doba některých vesnických mužstev v pravé poledne, nebo těsně po poledni, byla nesmyslných. O Vašem vztahu k rozhodčím v našem okrese svědčí i to, že jste se snažil ovlivnit předsedu krajské komise, aby v některých z našich kolegů vyřadil z krajských listin, atd. Těch negativ v činnosti za Vašeho vedení je samozřejmě více. Pochopitelně jsou i pozitiva, která si sám připisujete jako Vaši zásluhu. Ovšem dobré věci, které se osvědčily v kraji, by byly zavedeny i bez Vás. Váš autoritativní způsob rozhodování ve vztahu k dobrovolným fotbalovým funkcionářům v okrese je pro nás nepřijatelný.
Vzhledem k výše uvedenému jsme dospěli k následujícím závěrům:

1) Žádáme VV OFS, aby revokoval své rozhodnutí o odvolání komise rozhodčích a nechal ji v původním složení.

2) Protože současný předseda Václav Přibyl přivedl OFS v Tachově do stavu, který nemá v historii fotbalu na Tachovsku obdoby, žádáme o jeho rezignaci. Výkonný výbor OFS by měl do Valné hromady, která se uskuteční začátkem příštího roku, pověřit řízením OFS svého místopředsedu.

3) Pokud by nebyly splněny předcházející dva body, nebudeme v podzimní části nového soutěžního ročníku rozhodovat fotbalové soutěže na Tachovsku.
Výše uvedené požadavky budou v mnoha očích vypadat jako nekompromisní. Ale nejsme ochotni dál vykonávat dobrovolnou činnost za vedení člověka, jenž v minulosti neuspěl ani jako rozhodčí, ani ve funkci fotbalového delegáta, a časem se ukázalo, že nemá ani dostatek schopností vést fotbalový orgán v okrese.

Podpisy rozhodčích jsou přiloženy na zvláštním listě. 
Znění tohoto dopisu podle přiloženého listu podepsali rozhodčí:
Pavel Šujan, Jaroslav Rut, Pavel Štrincl, Martin Valenta, Petr Štrincl, Ondřej Kožár, Tomáš Mezera, Josef Voráček, Jaroslav Majerčík, Michaela Šichevičová, Robert Friedenberger, Pavel hromka, Petr Loukota,m Miloš Burda, Karel Friedenberger, Milan Vocelka, Aurel Ardeleanu, Karel Novák, Jindřich Lhotka, Veronika Lhotková, Jiří Pešek, Markéta Hudcová, Pavol Ďugel.

Autor: František Hlas

10.7.2012 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení