Petr Hobza vstřelil tři branky

Tachov - Fotbalová příprava: Divizní mužstvo FK Tachov remizovalo se Spartou Praha U18 3:3

15.7.2009

Fotbalová příprava: Divizní mužstvo FK Tachov remizovalo se Spartou Praha U18 3:3 Foto: DENÍK/František Hlas

První vážnější herní test absolvoval divizní FK Tachov v úterý, kdy nastoupil na domácím trávníku proti Spartě Praha U18. Soupeři se rozešli smírně 3:3, když za domácí vstřelil všechny branky Petr Hobza.

Utkání začali lépe domácí, kteří nastoupili s mnoha novými hráči v sestavě. Ve třetí minutě se ocitl před brankou hostů zcela sám Drozda, ovšem sparťanský gólman jeho pokus zlikvidoval. O tři minuty později už tak úspěšný nebyl a kapituloval po střele P. Hobzy. Na druhé straně se poprvé vážněji prosadili hosté v deváté minutě, ale Bobčík byl mužem na svém místě. Vzápětí při další příležitosti Sparty ani nemusel zasahovat. Tachov se více tlačil do útoku a v 17. minutě se ve slibné příležitosti ocitl J. Viterna. Souboj s gólmanem ale prohrál. Minutu nato se po akci Hudce a Habarta prosadil opět P. Hobza – 2:0. Sparta však vzápětí snížila na 2:1 a po „občerstvovací“ přestávce laciným gólem dokonce vyrovnala – 2:2. Ve 28. minutě střílel Hobza vedle a v dalších minutách se hrálo převážně ve středu hřiště. Rušno bylo až v závěru poločasu, kdy střelu Drozdy vyrazil gólman na tyč a obrana odkopla míč do bezpečí. Na druhé straně nepřinesla změnu skóre ani příležitost Sparty.

Po změně stran byla aktivnější Sparta, ale její tři střelecké pokusy postrádaly přesnost. O tom, jakou má střeleckou fazonu přesvědčil tachovského kouče Bečku mladý P. Hobza, který v 60. minutě poslal domácí opět do vedení – 3:2. Radost trvala pouhé dvě minuty, kdy se Spartě podařilo srovnat na 3:3. V dalších minutách byli aktivnější mladíci Sparty, ale větší brankovou příležitost si nedokázali proti dobře hrající obraně vypracovat. Stejně se vedlo i domácímu týmu. Výhru odmítl v poslední minutě utkání J. Viterna, který postupoval sám na gólmana, ale ten souboj vyhrál a utkání tak nemělo vítěze.

„V utkání jsem viděl některé nové hráče v akci a udělal jsem si na ně určitý pohled. Na nějaké soudy je ještě brzo. Z naší strany tam byly velmi dobré věci, ale i ty špatné. Kluci mají za sebou tvrdé tréninky, stál proti nim kvalitní soupeř a hrálo se ve velkém dusnu, takže toho měli dost. Chyby tam byly hlavně taktického rázu a na tom musíme ještě zapracovat,“ zhodnotil utkání trenér Tachovanů Zdeněk Bečka.

FK Tachov – Sparta Praha U18 3:3. Poločas: 2:2. Rozhodčí: Kožár. Hráno bez karet. Diváků: 80.

TACHOV: Bobčík, Šnajdr – Kaše, Habart, Hutta, Hudec, Hanko, J. Viterna, Petr Hobza, Závorka, Drozda, Janoušek, Žemlička, Móži.

15.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Draci se vznášeli nad Borem

LOUČKA ZA VĚŽÁKEM V BORU PŘILÁKALA DESÍTKY DĚTÍ, kteří přišly ukázat své umění udržet létajícího draka co nejdelší dobu ve vzduchu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Stavitelé chrámů vystavovali v Paříži

Tachov – Už během loňského školního roku se žáci Základní školy Kostelní Tachov zapojili do projektu Hraví architekt – hraví stavitelé chrámů.