První vážnější herní test absolvoval divizní FK Tachov v úterý, kdy nastoupil na domácím trávníku proti Spartě Praha U18. Soupeři se rozešli smírně 3:3, když za domácí vstřelil všechny branky Petr Hobza.

Utkání začali lépe domácí, kteří nastoupili s mnoha novými hráči v sestavě. Ve třetí minutě se ocitl před brankou hostů zcela sám Drozda, ovšem sparťanský gólman jeho pokus zlikvidoval. O tři minuty později už tak úspěšný nebyl a kapituloval po střele P. Hobzy. Na druhé straně se poprvé vážněji prosadili hosté v deváté minutě, ale Bobčík byl mužem na svém místě. Vzápětí při další příležitosti Sparty ani nemusel zasahovat. Tachov se více tlačil do útoku a v 17. minutě se ve slibné příležitosti ocitl J. Viterna. Souboj s gólmanem ale prohrál. Minutu nato se po akci Hudce a Habarta prosadil opět P. Hobza – 2:0. Sparta však vzápětí snížila na 2:1 a po „občerstvovací“ přestávce laciným gólem dokonce vyrovnala – 2:2. Ve 28. minutě střílel Hobza vedle a v dalších minutách se hrálo převážně ve středu hřiště. Rušno bylo až v závěru poločasu, kdy střelu Drozdy vyrazil gólman na tyč a obrana odkopla míč do bezpečí. Na druhé straně nepřinesla změnu skóre ani příležitost Sparty.

Po změně stran byla aktivnější Sparta, ale její tři střelecké pokusy postrádaly přesnost. O tom, jakou má střeleckou fazonu přesvědčil tachovského kouče Bečku mladý P. Hobza, který v 60. minutě poslal domácí opět do vedení – 3:2. Radost trvala pouhé dvě minuty, kdy se Spartě podařilo srovnat na 3:3. V dalších minutách byli aktivnější mladíci Sparty, ale větší brankovou příležitost si nedokázali proti dobře hrající obraně vypracovat. Stejně se vedlo i domácímu týmu. Výhru odmítl v poslední minutě utkání J. Viterna, který postupoval sám na gólmana, ale ten souboj vyhrál a utkání tak nemělo vítěze.

„V utkání jsem viděl některé nové hráče v akci a udělal jsem si na ně určitý pohled. Na nějaké soudy je ještě brzo. Z naší strany tam byly velmi dobré věci, ale i ty špatné. Kluci mají za sebou tvrdé tréninky, stál proti nim kvalitní soupeř a hrálo se ve velkém dusnu, takže toho měli dost. Chyby tam byly hlavně taktického rázu a na tom musíme ještě zapracovat,“ zhodnotil utkání trenér Tachovanů Zdeněk Bečka.

FK Tachov – Sparta Praha U18 3:3. Poločas: 2:2. Rozhodčí: Kožár. Hráno bez karet. Diváků: 80.

TACHOV: Bobčík, Šnajdr – Kaše, Habart, Hutta, Hudec, Hanko, J. Viterna, Petr Hobza, Závorka, Drozda, Janoušek, Žemlička, Móži.