Divizní fotbalisté FK Tachov si v sobotu dopoledne připsali na své konto další porážku. S Vltavínem Praha prohráli na jeho hřišti 3:1. Od úvodních minut měli domácí otěže utkání ve svých rukách. Hru Tachovanů poznamenaly problémy se složením obranné řady a i když se avízovaná absence Elijaše z pracovních důvodů nakonec nekonala, posila z Trstěnic musela pro zranění ve 12. minutě opustit hřiště. Hosté už ale prohrávali 1:0, když se trefil Socha. „Luboš Viterna tam nedůrazně odhlavičkoval míč a domácí naší následnou nedůslednost v obraně využili,“ komentoval vedoucí branku Vltavínu asistent trenéra FK Tachov Vladimír Pintíř, jenž musel uznat, že domácí byli lepším týmem a kvalita byla na jejich straně.

Tachované se k vážnější akci za celý první poločas nedostali. Za zmínku snad stojí jen dva centrované míče Malého před branku Vltavínu. První prošel přes celou šestnáctku, na druhý si naběhl Hudec, ale trefil jen gólmana. Vstup do druhého poločasu opět vyšel domácím. V 55. minutě přesně zakončil Bartůněk – 2:0. Pražané měli navrch brankově i herně a hosté působili zakřiknutým dojmem.

Když se v 66. minutě prosadil v šestnáctce Tachovanů hlavou Oliva, bylo o výsledku rozhodnuto. Nic na tom nezměnil ani gól hostů. V 68. minutě po centru do pokutového území Vltavínu hlavičkoval L. Viterna a na zadní tyči poslal míč do sítě Machač – 3:1. Pražané si výsledek v závěru s přehledem pohlídali. “Kluci jsou v krizi. Nemohu říct, že by se nesnažili, ale herně to bylo hodně špatné. Domácí nás předčili ve všech herních činnostech,“ řekl k utkání tachovský asistent. „Doufám, že se dáme proti Klatovům dohromady a derby zvládneme,“ dodal Pintíř