Hladce vyhrála Sparta, oslabený Bor získal tři body v Plané a v gólové přestřelce zdolala Chodovka doma Hraničář Částkov.

Sparta nedala šanci fotbalistům Chodského Újezdu

Slušná návštěva, stovka diváků, viděla vysokou výhru Sparty nad fotbalisty Chodského Újezdu. Hosté nepřijeli pouze bránit, ale do samého konce hráli otevřený zápas. Zradila je jako již poněkolikáté koncovka. Hned v úvodních vteřinách mohl skórovat Petr Pikl. Mířil slabě a nepřesně. Podobně si počínal i Opava. Domácí poté začali přebírat otěže derby na své kopačky. Také oni se předháněli v zahazování slibných šancí. Dobře střílel Václav Zeman, Čepelák ránu vyrazil na roh. Stoklasa mířil vedle tyčí. V 19. minutě V. Zeman napřáhl pravačkou z 20 metrů a domácí šli poprvé do vedení. Za pár minut rozjásal domácí fandy Pernglau – 2:0. Do konce půle zahodily oba týmy několik šancí. Zejména Vomáčka před koncem poločasu nedal jasnou gólovku. Možná by šel vývoj druhé půle jiným směrem.

Druhé dějství začali nebojácně hosté. Utekl P. Pikl, ale jeho dobrý centr z levé strany nikdo nedobíhal. Stejný hráč byl v další neúspěšné šanci o pár minut později. Petr Houda proměnil penaltu v 54. minutě, Sparta vedla již o tři branky. V 72. minutě předvedla Sparta akci na jeden dotyk a L. Gitta skóroval do prázdné branky – 4:0. Hostující Chmiel dostal ideální balón od Opavy, ale opět nedal. Chodský Újezd se sice snažil o zvrat, ale branky stříleli už pouze domácí. Když nedal hostující Opava, bylo zcela jasné, že body zůstanou doma. Poslední dva zásahy během dvou minut vykonal Petr Földeši. Sparta vyhrála vysoko 6:0, ale hosté se nemuseli za svůj výkon stydět.

Zápas odřídil s chybami rozhodčí Matěj Vaněk.

„Vysoká výhra, povinné tři body, které nebyly zadarmo. Kluci z Chodského nehráli vůbec špatně, jak napovídá výsledek. Naopak, kdyby dali první a nebo snížil Vomáčka na 2:1, mohlo to být jinak. Jak oni, tak i my jsme opět mnoho zahodili,“ viděl zápas bezprostředně po ukončení domácí hrající trenér Václav Zeman.

„Viděli jste sami, nedáváme ani ty nejvyloženější šance, to nás sráží potom do kolen. Přitom jsme mohli jít na začátku do vedení, v závěru půle mohli dát kontaktní branku. Nedali ani jedno. Proto ta vysoká prohra,“ žehral na koncovku svého týmu hostující trenér Václav Raba.

Dlouhý Újezd – Chodský Újezd 6:0

Poločas: 2:0. Branky: 19. V. Zeman, 23. Pernglau, 54. Houda (PK), 72. L. Gitta, 87., 89. Földeši. Rozhodčí: Vaněk – Bučan, Růžička ŽK: 0:3 Diváci: 100

D. Újezd: Kopolovič – V. Zeman, Földeši, Pernglau, Janků (86. Synek), M. Gitta, L. Zeman, Stoklasa, Švábek, L. Gitta, Houda. Trenér Václav Zeman

Ch. Újezd: Čepelák – M. Trejbal, J. Pikl, T. Trejbal, Opava, L. Pikl st., P. Pikl, Šiler (56. Zivčák st.,), Vomáčka (78. Founě), Chmiel, L. Pikl ml. (70. Šťěrba). Trenér Václav Raba

Borští dohrávali o deseti, přesto odvezli tři body z Plané

Sokolíci zajížděli na horkou plánskou půdu a „výlet“ se jim podařil. Oslabený tým Plané nakonec přehráli 2:1. Od 68. minuty dohrávali o deseti bez vyloučeného Maczka. Vítěznou trefu a tři body zařídil Stránský.

Planá – Bor 1:2

Poločas: 0:0 Branky: 60. Lanfranchi – 47. Michl, 75. Stránský. Rozhodčí: Hájek – Melounek, Blahuta. ŽK: 1:1 ČK: 0:1 (68. Maczko). Diváci: 50

Planá: Švarcbek – Dezort, Ščastnár, Šatra, Kysela, Sláma, Brožíček, Havlíček, Mikač, Lanfranchi, Švejda (78. Zuščák). Trenér Václav Sádlík

Bor: Žalud – Pták, Jutka, J. Zeman, Maczko, Pokorný (77. Hocmann), Michl, Stránský, Andrle, P. Zeman, Bláha. Trenér Miroslav Vaňous.

Hraničář vedl již 3:0, nakonec dostal výprask v Chodovce

O tom, že se dá prohrát vyhraný zápas, se přesvědčili fotbalisté Částkova. V derby se Slavojem vedli po necelé půlhodině 3:0, přesto odjeli domů s prázdnou.

První branku dal už v deváté minutě Mihál, domácím se v úvodní části nedařilo kombinačně, nevycházely jim útoky a přihrávky dopředu. Hraničář přidal poměrně rychle další branky, ale Chodovou Planou to neodradilo. Úvodní gól domácích dal Pavel Chval, zlobil se ovšem na pomezního, který odmával ofsajd. Při dalším pokusu už byl domácí kanonýr úspěšnější a snížil na 1:3. Slavoj do poločasu snížil na rozdíl branky a ve druhé půli převzal osud zápasu do svých rukou. Přidal další čtyři góly. Částkovští se nezmohli už ani na snížení potupné prohry.

Chodová Planá – Částkov 6:3

Poločas: 2:3. Branky: 31., 89. Chval, 39. Sloup, 49. Benedikt, 52. Ovčačík, 81. Hanko – 9. Mihál, 19. Bydžovský, 28. J. Jakubec. Rozhodčí: Jakš – Krejza, Cehlárik. ŽK: 1:1. Diváci: 70.

Chodová Planá: Petrželka – Kutička, Beneš, Plecitý (46. Benedikt), Ovčačík, Vyskočil (90. Seitz), Pelán, Sloup (80. Šmolík), Chval, Abramčuk st., (87. Abramčuk ml.), Hanko. Trenér Petr Tomek.

Částkov: Cízl – Kaše, L. Marek, Hobza, Flíček, P. Jakubec, J. Jakubec, Mihál (86. Heinzl), Říha, Bydžovský, Štípek. Trenér Pavel Hobza.