Devatenácté kolo okresního přeboru druhé třídy bylo z pohledu fotbalových příznivců hodně atraktivní a zrodily se v něm překvapivé výsledky. Doslova se stalo pohromou pro favority. Přes remízu v Damnově lídr po kolapsu Plané a Částkova svůj náskok v čele tabulky už navýšil na devět bodů a jeho šance na postup je s každým odehraným kolem větší. V souboji o záchranu kolo žádné velké změny nepřineslo, a tak nejvíce „ohrožené“ jsou týmy Kokašic, Chodové Plané a Záchlumí.

Padlo sedmadvacet branek a do ochozů přišlo 432 diváci. Rozhodčí udělili 26 žlutých a čtyři červené karty.

Nejvíce rušno bylo v Plané, kde museli předčasně pod sprchy tři hráči domácího celku, který překvapivě prohrál se Sulislaví. Zápas bude mít pravděpodobně dohru u zeleného stolu (0:4).

Jedno z velkých překvapeních se zrodilo v Lomu. Třetí Částkov tam dostal „bůra“. V jeho dresu se sice zapsal do listiny střelců Boček dvěma brankami, ale v Lomu „zavelel“ po změně stran k útoku domácí Stec. Jeho dvě trefy „napodobil“ Křehlík a „bůra“ v síti Hraničáře zkompletoval Květoň. Hosté sice srovnali na 1:1, ale vzápětí přišel kontr a od této chvíle už tahal Hraničář za kratší konec (5:2).

Záchlumský Motor si nedokázal poradit s posledním týmem a v utkání zachraňoval remízu až v 72. minutě. Hosté mohli v případě výhry vykřesat naději na záchranu, ale remíza pro ně nic neřeší. Pro Motor je nerozhodný výsledek velkou komplikací a stále více se „namáčí“ do sestupových vod (1:1).

Do Lázní přijela posílená Chodovka a také pro ni je remíza z tohoto duelu málo. Posila Slavoje Hanko vyrovnal a o osm minut později přidal vedoucí branku, ale poslední slovo měli domácí. V závěru ještě mohlo být pro hosty hodně smutno, když Lázně trefily jen tyč chodovoplánské branky (2:2).

Další překvapení se zrodilo v Plané, kde druhý celek zaskočila Sulislav. V rušném a nervozním zápase musela rozhodčí Šichevičová ukázat červenou kartu třem borcům domácího celku a ještě „řešit“ chování neukázněných diváků. Hosté se po slabším začátku rozjíždějí a obětí se stal favorit přeboru. V dresu hostůzaznamenal dvě trefy Rejman, Plánští snižovali na 2:1, ale jejich snaha o vyrovnání přišla vniveč. Naopak, v poslední desetiminutovce dvakrát inkasovali (1:4).

Ve Stříbře na sebe narazily dvě rezervy. Obě využily posil z A týmů, ale hlavně v koncovce dominovali hosté. Domácí snižovali až za stavu 0:3, ovšem Tachované hned kontrovali. Poslední slovo měl domácí Demjan, ale šlo jen o kosmetickou upravu výsledků (2:4).

Vedoucí Chodský Újezd měl v prvním poločasu dvě, tři tutovky, ale domácí Damnov k překvapení mnohých daleko více. Obrana hostů si nepočínala optimálně a lídr může být rád, že inkasoval jen dvakrát. Před přestávkou se ale nechal zbytečně vyloučit damnovský Drozda a hosté z pokutového kopu snížili na 2:1. Domácí ale i v deseti podali heroický výkon a někdy i se štěstím dokázali uhrát remízu, když vyrovnání hostů přišlo pět minut před koncem utkání (2:2).