Putovní pohár si z Damnova odvezl Zetor Tisová

Damnov – Nejstarší fotbalový turnaj v tachovském okrese uspořádali fotbalisté Sokola Damnov. Turnaje se zúčastnilo šest fotbalových oddílů a losování vedoucích mužstev rozhodlo o jejich nasazení do skupin.

14.7.2017

Z letního fotbalového turnaje Sokola Damnov.Foto: Jaromír Hohler

Ve skupině A se střetla mužstva: Sokol Holostřevy, TJ Brod nad Tichou a Zlatej dorost. Do skupiny B svedl los loňského vítěze turnaje Sokol Okrouhlo, letošního postupujícího ze třetí třídy Zetor Tisová a domácí Sokol Damnov. Mužstva ve skupinách hrála systémem každý s každým, hrací doba byla dvakrát 20 minut.
Výsledky skupiny A: S. Holostřevy – Zlatej dorost 1:1 – vyrovnané utkání a nakonec spravedlivá remíza, TJ Brod nad Tichou – Zlatej dorost 3:0 – jednoznačné vítězství Brodu, soupeři došly ve druhém poločase síly, S. Holostřevy – TJ Brod nad Tichou 0:3 – hráči Brodu dominovali i ve svém druhém utkání ve skupině.
Tabulka skupiny A:
1. TJ Brod 2 0 0 6:0 6 b
2. Holostřevy 0 1 1 1:4 1
3. Zl. dorost 0 1 1 1:4 1
O druhém a třetím místě ve skupině při shodném počtu bodů a skóre a remíze ve vzájemném utkání rozhodovala střelba ze značky pokutových kopů. V té byl úspěšnější Sokol Holostřevy výsledkem 5:4.

Výsledky skupiny B: S. Okrouhlo – S. Damnov 2:2 – dramatický byl hned první zápas domácího Damnova, v utkání prohrával již 0:2, snížit se mu povedlo v závěru a v poslední minutě nakonec vybojoval proti loňskému vítězi alespoň remízu, Z. Tisová – S. Damnov 2:0 – branky padaly až ve druhém poločase, hráči Tisové byli pohyblivější a po zásluze zvítězili, S. Okrouhlo – Z. Tisová 0:2 – poměrně vyrovnaný zápas, v závěru se Okrouho snažilo dohnat ztrátu, ale chybělo zakončení.
Tabulka skupiny B:
1. Tisová 2 0 0 4:0 6
2. Damnov 0 1 1 2:4 1
3. Okrouhlo 0 1 1 2:4 1
Rovněž v této skupině se rozhodovalo „na penalty“. Druhé místo obsadil domácí Damnov po vítězství v osmé sérii pokutových kopů 8:7.

Po odehrání zápasů ve skupinách vyplnila přestávku tradiční soutěž pro diváky: „Penalty o 1 litr rumu“, do které se přihlásilo více než padesát diváků. Vložena byla i soutěž pro děti, tam byly však místo rumu pro vítěze připraveny sladkosti.

Utkání o 5. a 6. místo: Zlatej dorost – S. Okrouhlo 2:6
Utkání o 3. a 4. místo: S. Holostřevy – S. Damnov 0:2

Finále: TJ Brod – Z. Tisová 1:2
V utkání o páté a šesté místo nedal loňský vítěz nováčkovi turnaje žádnou šanci a zvítězil přesvědčivě 6:2. Třetí místo vybojoval nakonec domácí Damnov v zápase bez výraznějších brankových příležitostí. Brodští se ujali vedení ve finále hned v úvodních minutách po přesné střele z trestného kopu z poměrně velké vzdálenosti. Zetor Tisová měl pak po zbytek prvního poločasu převahu a z mnoha příležitostí se mu nakonec podařilo do přestávky vyrovnat. Druhý poločas už byl vyrovnaný, ale Tisová nakonec vstřelila po chybě hráčů Brodu vítěznou branku a získala tak poprvé prvenství v celé historii damnovského turnaje.