Fotbalisté FK Tachov také po tomto kole zůstanou v čele Přeboru Plzeňského kraje ve fotbalu. Rozhodla o tom sice hubená, ale důležitá výhra se zachraňujícím se SK ZČE Plzeň. Tachované se poprvé v jarní sezoně představili na domácím trávníku a zápas se dal charakterizovat jednou větou. Domácí tým si vypracoval a také promarnil nespočet šancí, aby se v samém závěru strachoval o nejtěsnější výhru. Rozhodující branka padla v 15. minutě po rohovém kopu Hudce a hlavičce Malého.

Po oboustranně neurovnané úvodní desetiminutovce se začali postupem času prosazovat domácí. Jejich tlak byl korunován v 15. minutě, kdy nejmenší muž v šestnáctce soupeře s příhodným jménem Malý vyskočil nejvýše a hlavou poslal Tachov do vedení – 1:0. Domácí borci měli míč častěji na kopačkách. Ve 33. minutě se do šance dostal Hudec, ale netrefil mezi tyče. O dvě minuty později se ve výhodné pozici ocitl Machač, ale nezakončil a ani nepřihrál. Ve 39. minutě to byl opět on, kdo pronikl po pravé straně až na brankovou čáru, ovšem jeho přihrávka nenašla adresáta. Po změně stran začali domácí velkým náporem a zahazovali jednu šanci za druhou. V 52. minutě se v šestnáctce uvolnil Hudec a trefil jen tyč. Branku nepřinesla spolupráce Rulfa a Malého, ani hlavička Hutty po centru Lad. Čížka. Sám na pětce se ocitl Malý, ovšem míč mu nesedl a slabou střelu kryl plzeňský Korejčík. Stále běžela jen 57. minuta a gól visel ve vzduchu. V dalších minutách se ale Tachované neprosadili a v 68. minutě se ve výborné příležitosti ocitl na druhé straně Rout. Stav se nezměnil po této první vážnější akci Plzeňanů a ani po průniku střídajícího domácího Bečváře. Uklidňující gól do řad Tachova nepřinesla ani hlavička J. Viterny a další šance Malého. Blížil se závěr zápasu a domácí v něm zažili horké chvilky. Hosté po zbytečných faulech Tachovanů zahrávali čtyři standardní situace a gól visel na vlásku. Po jednom závaru se míč po zásahu Valenty zastavil o tyč a do bezpečí jej odkopl Hutta. V hektickém a nervozním závěru si domácí tentokrát jednogólové vedení udrželi.

Sestava FK Tachov: Valenta - Luk. Čížek, Šácha, Kaše, Machač, Malý, Lad. Čížek, Viterna, Rulf, Hutta, Hudec. Střídal bečvář