Sobotní fotbalovou přípravu mezi FK Tachov a Senco Doubravka rozhodl gól domácího Rulfa v poslední minutě zápasu. Na umělé trávě v Tachově se hrál od úvodních minut svižný fotbal a obě mužstva měla dobré příležitosti jít do vedení. Hosté ale při první šanci z dobré pozice stříleli vedle, stejně se mezi tyče nevešla ani dělovka J. Viterny. Rušno bylo před oběma brankami i v dalších minutách. Doubravecký útočník dokázal z pětky přestřelit branku Ptáka, na druhé straně ve 30. minutě poslal Braun dělovku těsně vedle tyče.

Kýženou branku nevstřelili domácí ani po akci Rulfa, kterému překazil radost gólman Míčka. Plzeňané vzali toto přípravné utkání hodně prestižně a rozhodně se nehrálo v rukavičkách v první části a hlavně ve druhém poločasu. Po změně stran oba trenéři poslali do hry nové hráče, nicméně obraz hry se nezměnil. Hrála se vyrovnaná partie. Po dvou odehraných minutách neproměnil příležitost doubravecký Šimr, na druhé straně zase Rulf. O dramatické momenty nebyla nadále nouze, ale dalších vyložených příležitostí už bylo poskrovnu.

O to více se začalo na hřišti jiskřit a někteří hráči měli tak horké hlavy, že je trenéři museli stáhnout ze hry. O výhře domácího celku se rozhodlo v poslední minutě utkání. Trestný kop Rulfa, jehož technická střela skončila v síti – 1:0. „Soupeř byl velmi kvalitní, a tak jsme měli ideální možnost vyzkoušet naše hráče pro ně na nezvyklých postech. Snažíme se také zápasovou zátěž rozložit stejnoměrně na všechny hráče kádru. V této fázi přípravy není sice výsledek rozhodující, ovšem nepopírám, že je potěšitelné, když takovýto zápas proti silnému soupeři zvládneme i výsledkově. Hlavně ve druhém poločasu to ale bylo zbytečně vyhrocené a dost pracovaly emoce. Jinak přípravný duel splnil účel,“ řekl po utkání Deníku asistent trenéra FK Tachov Vladimír Pintíř.

FK Tachov – Senco Doubravka 1:0. Poločas: 0:0. Branka: 90. Rulf. Rozhodčí: Kožár – Štrincl, Hanilec. ŽK: 2:3. Diváci: 80. TACHOV: Pták – Hanko, Ekijaš, Lukáš Čížek, J. Viterna, Habart, Braun, Ladislav Čížek, Šácha, Rulf, Chval. Střídali Kabourek, Hutta, Šuranský a Makó.