Rozhodly dvě vydařené trefy Rulfa a Brauna

Tachov - FK Tachov–TSV Detas Wernberg 4:0. Nehráli jsme dobře! Pokud by platilo špatná generálka, dobrá premiéra, tak budu rád, říká Chada

8.3.2009

FK Tachov–TSV Detas Wernberg 4:0. Foto: DENÍK/František Hlas

V generálce na divizní jaro se fotbalisté FK Tachov utkali s německým celkem TSV Detag Wernberg a zvítězili 4:0 po poločasu 2:0.

Do utkání na umělé trávě v Tachově vstoupilo lépe domácí mužstvo, které bylo aktivnější a vypracovalo si množství slibných příležitostí. Německý tým, dirigovaný Tachovanem Petrem Brouzdou i s notnou dávkou štěstí ještě ve 35. minutě držel čisté konto. Sám podnikal rychlé protiútoky a také on se dostal do tří velice nadějných brankových situací. Okénka v tachovské obraně ale nedokázal využít. Skóre utkání po nezištné přihrávce Malého otevřel ve 36. minutě Rulf, který mazácky překonal gólmana – 1:0. Před tím se ale ve dvou šancí neprosadil, stejně jako Habart, Braun a Malý. O dvě minuty později se po vzdušném souboji Brauna s obranou hostů dostal míč k Rulfovi, jenž ho pohodlně uklidil do prázdné branky – 2:0. Když se v jedné ze šancí ocitli v závěru poločasu hosté a neproměnili, skončil ten 2:0 pro Tachov.

Po přestávce byla převaha domácího celku ještě zřetelnější, ovšem většina jejich akcí končila na šestnáctce. Pokud si vypracoval brankovou příležitost, neměl přesnou mušku, nebo se vyznamenal gólman. V 69. minutě nastřelil Rulf břevno a odražený míč a Habart hlavičkoval vedle branky. Na druhé straně Makó zpozorněl jen při trestném kopu, kdy míč jen těsně minul spojnici branky. Horko mu bylo ještě při průniku jednoho z útočníků hostů, ale míč skončil mimo branku. Jinak Tachov soupeře do vážnější příležitosti nepustil. Dalších branek se dočkali příznivci až v posledních deseti minutách. Nejdříve se po přihrávce Janouška trefil v 81. minutě Braun a pět minut nato byla k vidění akce na jeden dotek, kterou po zpětné přihrávce Šáchy zakončoval Braun a stanovil tak konečný stav utkání na 4:0.

„Pokud by platilo řčení špatná generálka, dobrá premiéra, tak bych byl rád. My dnes nehráli dobře, spokojený mohu být jen s výsledkem. Sestavu na první zápas mám v hlavě, ovšem na dvou, možná třech postech ještě uvidíme,“ řekl k zápasu trenér Tachova Miroslav Chada.

Utkání řídila trojice Dusil – Ďugel, Novák, přihlíželo 60 diváků.

TACHOV: Makó – Elijaš, Kaše, J. Viterna, Hutta, Machač, Lad. Čížek, Braun, Habart, Malý, Rulf. Střídali Tušl, Janoušek, Hanko.

8.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Zahradník a organizátor výstavy ovoce a zeleniny  Herbert Hacker.

Chystají výstavu výpěstků

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.